За підсумками поїздки Фічера зробила заяву для друку, витриману в нехарактерному для МВФ компліментарному тоні.
"Ми вітаємо значний прогрес, досягнутий Туркменістаном за останні 12 місяців на шляху економічних перетворень, особливо ефективне управління новим валютним режимом, - вказала вона. - Ці кроки послідували за торішньою уніфікацією обмінних курсів, успішним введенням реденомінованої національної валюти на початку 2009 року, заходами зі зміцнення банківської системи і створення стабілізаційного фонду".
"Цими добре підготовленими реформами є ключові кроки Туркменістану на шляху до подальшого економічного і фінансового розвитку і плідної інтеграції в міжнародну економіку", - підкреслюється в документі.
За словами Фічери, місія МВФ "висловила підтримку порядку денному реформ" в Туркменії. Вона, зокрема, "вітала висунуті владою плани подальшого реформування фінансового сектора, а також розвитку приватного сектора". Місія запевнила Ашхабад в готовності МВФ "продовжувати тісну співпрацю в тих сферах, де МВФ володіє досвідом".
Згідно з прогнозом МВФ, світова економіка в нинішньому році впаде на 1,3%, а в наступному виросте на 1,9%. Розвиненим країнам доведеться пережити дефляцію і високе безробіття, країнам, що розвиваються, - страждати від падіння експорту і браку капіталу.
Серед всіх регіонів світової економіки країни СНД, як очікується, повинні відчути в найближчій перспективі найбільшу негативну зміну економічної фортуни. За підрахунками МВФ, в СНД лише Туркменія і Азербайджан зберігають перспективу економічного зростання, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі