У Московському Патріархаті піддали критиці бажання естонських депутатів знести пам"ятник радянському Воїну-визволителю в Таллінні.
- Війна з безмовним монументом - це свідоцтво якогось безсилля і відчайдушних спроб переглянути історію і направити її по помилковому шляху. Історична подяка - не дуже часте явище в міжнародному житті, - заявив напередодні керівник Служби комунікації Відділу зовнішніх церковних зв"язків Московського Патріархату священик Михайло Прокопенко.
Він назвав "дуже символічною" появу у владних кругах Естонії ініціатив про знесення пам"ятників радянського періоду в рік 60-річчя Нюрнберзького трибуналу.
- Здавалося б, трибунал поставив крапку у всіх суперечках про війну, про відповідальних за її розв"язання і за військові злочини, здійснені в ті роки. Виявляється - ні, хтось сьогодні знову намагається переглянути підсумки Другої світової війни, зрозуміло, в яку сторону, - відзначив священик.
Знесення пам"ятників, за його словами, примушує пригадати і про інші сумні події ХХ століття, такі як багаття з книг на вулицях різних міст, знесені з церковних куполів хрести.
Він також звернув увагу на відсутність громадського консенсусу і розкол естонського суспільства з питання про знесення пам"ятників, про що свідчать, зокрема, акції протесту, що проходять у Таллінні, повідомляє Delfi.
Коментарі