Сьогодні, 9 серпня, відзначають Міжнародний день корінних народів світу. Свято з'явився а ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році.
У цей день у 1992 році відбулося перше засідання Робочої групи з корінних народів Підкомісії із заохочення і захисту прав людини.
"У цей Міжнародний день корінних народів світу ми віддаємо належне багатству культур корінних народів і особливому внеску, який вони вносять у сім'ю народів світу. Ми також пам'ятаємо про величезні труднощі, з якими стикаються багато корінних народів - від неприпустимих масштабів бідності та захворюваності до позбавлення майна, дискримінації і відмови в основоположних правах людини", - було сказано під час засідання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія повинна відмовитись від окупованих територій - 10 років "п'ятиденній війні"
В Україні корінними народами є українці, кримські татари, караїми та кримчаки, котрі походять з території Криму. А також греки Приазов'я. Вони упродовж усієї історії були сусідами не лише у переносному, але й у буквальному сенсі – жили один коло одного, ділилися продуктами, користувалися одними й тими ж предметами ужитку.
Тож День корінних народів набув в Україні особливого значення. Причиною тому – анексія Криму. Зараз ця дата – привід нагадати про цілі народи, позбавлені права берегти власну ідентичність. Сотні років боротьби кримських татар, кримчаків, караїмів, народів, що населяють півострів віками, за свою культуру, звичаї, традиції, досі не скінчилися.
Пропонуємо переглянути світлини із фотовиставки, яку до 9 серпня проводить Міністерство інформаційної політики України.
15 років тому, 3 серпня 2003 року, вийшла книга другого президента Леоніда Кучми під назвою "Україна – не Росія". Її надрукували у московському видавництві "Врємя". Видали 20 тис. екземплярів російською і українською мовами. Кучма писав її російською мовою. Переклад українською робили також в Москві.
Коментарі