Міжнародний ковідний сертифікат і міжнародне свідоцтво про вакцинацію - різні документи. Об'єднує їх те, що вони дозволять громадянам України подорожувати в умовах пандемії.
Про відмінності в документах розповіли в НСЗУ.
"Ковідний сертифікат і міжнародне свідоцтво про вакцинацію дозволять українцям наново відкрити міжнародні подорожі", - розповів директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я Національної служби здоров'я України Дмитро Черниш.
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можуть отримати ті, хто має повний курс вакцинації від Covid-19. Він використовується для закордонних подорожей і відповідає міжнародним нормам.
Документ можна отримати лише в паперовій формі в сімейного лікаря, або будь-якого іншого лікаря, заклад якого приєднаний до електронної системи. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію заповнюється англійською або французькою мовою, додатково дублюється українською.
Бланк такого свідоцтва не обов'язково має бути жовтого кольору. Його можна видрукувати на звичайному папері й заповнити вручну.
У цьому документі обов'язково мають бути такі дані:
- прізвище, ім'я, по батькові пацієнта латиницею - як це вказано в закордонному паспорті громадянина;
- дані документа, що посвідчує особу (номер і серія закордонного паспорта);
- інформація про лікаря, а також заклад охорони здоров'я, де здійснили вакцинацію, із відповідними печатками й підписами;
- дата щеплення, назва вакцини, назва виробника, її серійний номер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцинованим українцям нададуть привілеї - МОЗ
Міжнародний ковідний сертифікат
В Україні триває бета-тестування міжнародних ковідних сертифікатів, розроблених відповідно до вимог Євросоюзу та ВООЗ. Документ можна буде отримати в застосунку "Дія " та в сімейного лікаря. Інформація, що міститиметься в цьому документі, залежить від підстав його отримання.
Підставами формування ковідного сертифікату може бути інформація про:
- вакцинацію пацієнта проти Covid-19;
- клінічні показники, які свідчать, що пацієнт перехворів на Covid-19;
- негативний результат ПЛР-тесту.
Окрім того, міжнародний сертифікат обов'язково міститиме персональну інформацію про пацієнта.
Мають бути:
- прізвище, ім'я, по батькові пацієнта кирилицею та латиницею за правилами транслітерації або як у закордонному паспорті громадянина;
- дані документа, що посвідчує особу;
- печатка й інформація про медичний заклад і лікаря, який здійснив запис в електронну систему охорони здоров'я, на основі чого сформований сертифікат.
"Якщо пацієнт вакцинувався, але лікар не вніс інформацію, або вніс некоректно, пацієнт не зможе сформувати ковідний сертифікат через застосунок "Дія". У цьому випадку пацієнту доведеться звернутися до лікаря, який здійснював вакцинацію, для того, щоб цей факт внесли до електронної системи охорони здоров'я. Згодом ковідний сертифікат можна буде отримати в сімейного лікаря", - пояснив Дмитро Черниш.
Також згодом ковідні сертифікати можна буде отримати в центрах надання адміністративних послуг.
Документ формують як для застосування в Україні - наприклад, відвідування масових заходів, так і для закордонних поїздок. У цьому разі доведеться дочекатися визнання ковідного сертифікату міжнародного зразка країною слідування.
З 1 липня в додатку "Дія" розпочали тестування "ковідних сертифікатів".
У ньому може взяти участь будь-хто, хто отримав вже дві дози вакцини.
Про це повідомив у Facebook глава Мінцифри Михайло Федоров.
Коментарі