Російські вчені з"ясували, що мікроби здатні вижити навіть знаходячись тривалий час у відкритому космосі. Про це у вівторок повідомив директор Інституту медико-біологічних проблем (ІМБП) РАН Анатолій Григор"єв.
- Нами отримані перші результати по експерименту "Биориск" - спори мікроорганізмів і грибів виявилися життєздатними в умовах відкритого космосу, - сказав він на Міжнародній конференції з космічної біології і авіакосмічної медицини.
В рамках експерименту рік тому на зовнішній поверхні російського сегменту Міжнародної космічної станції було встановлено три контейнери. Як розповіла завідувачка лабораторією ІМБП Наталія Новікова, "в контейнерах знаходилися спори різних грибів і деякі види бактерій, поміщені на матеріали, які використовуються при виготовленні елементів космічних апаратів".
За її словами, "в ході тривалого експерименту учені поставили собі завдання з"ясувати, чи зможуть вижити мікроорганізми в "жорстких" умовах відкритого космосу, де температура коливається від мінус 100 до плюс 100 градусів за Цельсієм".
- Мікроорганізми здатні розщеплювати різноманітні хімічні сполуки - метали, полімери і т.п., тому, готуючись до міжпланетних перельотів, ми повинні бути упевнені, що засоби доставки на інші планети майбутніх астронавтів не постраждають від бактерій і що "місцева зараза" не буде занесена, наприклад, на Марс, - відзначила вона.
Під час виходу у відкритий космос, 2 червня, екіпаж МКС-13 Павло Виноградов та Джефрі Уільямс демонтували і повернули на станцію останній з трьох контейнерів, пише NEWSru.com.
Коментарі