Ексклюзиви
вівторок, 23 травня 2023 18:38

Meta створила свій штучний інтелект. Має цікаву функцію

Meta створила свій штучний інтелект. Має цікаву функцію
ШІ здатен перетворювати текст у мовлення. Фото: eastnews.ua

Meta створила мовну модель штучного інтелекту.

Вона не є клоном ChatGPT, повідомляє Engadget.

Проєкт компанії Massively Multilingual Speech може розпізнавати понад 4 тис. розмовних мов і відтворює мовлення більш ніж 1,1 тис. мовами. Meta надає відкритий доступ до MMS, щоб допомогти зберегти мовне розмаїття та заохотити дослідників розвивати його на цій основі.

Моделі розпізнавання мовлення та перетворення тексту в мовлення зазвичай повинні навчатися на тисячах годин аудіозаписів із супровідними транскрипційними мітками, які дозволяють алгоритмам правильно класифікувати та "розуміти" дані. Але таких даних не існує для мов, які перебувають під загрозою зникнення в найближчі десятиліття.

Meta застосувала нетрадиційний підхід до збору аудіоданих. Це прослуховування аудіозаписів перекладених релігійних текстів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Компанія Google анонсувала генеративний ШІ, який кардинально змінить пошук

"Хоча зміст аудіозаписів є релігійним, наш аналіз показує, що це не впливає на те, що модель продукує більше релігійної мови. Ми вважаємо, що це тому, що ми використовуємо підхід коннекціоністської часової класифікації, який є набагато обмеженішим, якщо порівняти з великими мовними моделями або моделями послідовності для розпізнавання мовлення", – йдеться у повідомленні.

Після навчання моделі вирівнювання, щоб зробити дані придатнішими для використання, Меtа використала wav2vec 2.0, модель "самоконтрольованого навчання мовленнєвого представлення". Вона може навчатися на немаркованих даних. Компанія порівняла MMS з Whisper від OpenAI. Результати перевершили очікування.

"Ми виявили, що моделі, навчені на даних Massively Multilingual Speech, мають вдвічі менший відсоток помилок у словах, але Massively Multilingual Speech охоплює в 11 разів більше мов", – повідомляє Meta.

Корпорація Google оголосила про роботу над штучним інтелектом, який допоміг би діагностувати рак та аналізувати результати ультразвукових досліджень.

Моделі штучного інтелекту компанії можуть допомогти спростити процес раннього виявлення раку молочної залози та визначення терміну вагітності у майбутніх матерів.

Для реалізації проєкту, Google співпрацює з кенійською некомерційною організацією Jacaranda Health для дослідження ультразвукового лікування матерів та немовлят на основі штучного інтелекту у державних лікарнях.

Зараз ви читаєте новину «Meta створила свій штучний інтелект. Має цікаву функцію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути