Заборонити будь-які масових заходів у Львові 27 липня постановив місцевий окружний суд. Цього дня місто відзначає 67-му річницю визволення від нацистів. Заявки на проведення акцій до міської ради подали міська рада ветеранів, Комуністична партія України та організація "Сокіл".
- У нас є живий приклад, коли 9 травня ліві політичні партії використали для партійного піару і провокації, яка призвела до гострого конфлікту, - коментує заступник міського голови Василь Косів. - Але у нас є і позитивний приклад 22 червня, коли забороною та спокійною реакцією на провокативні заяви, ми уникнули сутичок. Хоча багато хто їх тоді пророкував.
Об 11:00 біля Монументу слави мав розпочатися мітинг, організований радою ветеранів. Зійшлося кілька десятків людей старшого віку. Пам'ятник оточили біля 40 міліціонерів. Покладати квіти до Монументу нікому не забороняли.
- У першу річницю визволення на мітингу зібралося 300 тисяч львів'ян, які з квітами і сльозами на очах вітали воїнів, - дорікає голова ради Олександр Грубий. - А сьогодні ми не маємо можливості поклонитися тим, хто віддав свої життя. Все змінилося після того, як до влади в місті й області прийшла "Свобода". Це ж відверта пропаганда фашизму!
За його словами, у Львові залишилося 32 ветерани, які брали участь в боях за місто. Один з них — Петро Машировський — прийшов до пам'ятника з букетом гвоздик.
- Неподобство, - каже, дивлячись на кордон міліції. - Не дають навіть слова сказати. Мільйони людей загинули за їхні життя, а тепер кажуть, що це не свято.
За півгодини всі розійшлися.
Коментарі
3