"Молоде покоління здатне змінити країну. Для цього має сформувати вартісний політичний проєкт, - каже журналу "Країна" історик Ярослав Грицак. - Одна з проблем України - її минуле. Не в сенсі поразок і катастроф. А в тому, що в нас сформувалася залежність від минулого: перебування в Радянському Союзі, Російській імперії, візантійська спадщина, що глибша за радянську. Через наше минуле ми не спроможні на радикальні зміни. Не спринтери модернізації, а стаєри, повільніші. А повільніше - це стагнація. Реформи мають бути швидкі й радикальні. Для цього у влади немає бажання, а в громадянського суспільства - сили.
Україна не могла мати успішний старт 1991 року, бо мала непроговорені травми. У СРСР замовчували не тільки Голодомор, а й Голокост, Волинську різню, акцію "Вісла" й багато іншого. Є загроза, щоб ми, вшановуючи жертв, не почали їх використовувати для виправдання. Травми мають не виправдовувати нинішні недоліки, а мотивувати їх позбутися. Мусимо дбати про українсько-українське примирення. Шукати консенсусів між регіонами та групами".
ТАКОЖ У НОМЕРІ
"Арешти в Криму пов'язані із загрозою повномасштабної війни"
Лариса ВОЛОШИНА, публіцистка
"Українці голосують за зміни, але не дають другого шансу"
Олег РИБАЧУК, голова Центру спільних дій
"Про любов, секс і психологічні травми можна писати українською"
Мирослава БАРЧУК, журналістка
"У вас столько ненависти к России. Может быть, мы заслужили. Но чем?"
Репортаж із селища Шишаки на Полтавщині
"Усі знають, як робиться кіно. Але як зняти хороше - ніхто"
Олег СЕНЦОВ, режисер
"Монета 500 гривень - це пів кілограма золота"
Андрій БОЙКО-ГАГАРІН, історик
"Позичив Франкові грошей трохи і поїхали до Італії"
Михайло Грушевський, історик
Подробиці читайте у "Країні" від 23 вересня 2021 року. Друковану версію можете придбати в точках продажу преси або передплатити (передплатний індекс - 37278). Ваші враження про журнал надсилайте на адресу: [email protected] або пишіть на сторінці журналу в соціальних мережах http://www.facebook.com/kraina.journal.
Коментарі