В Україні вперше за останні роки почали фіксувати зниження смертностей від онкологічних захворювань.
Про це на прес-конференції заявив головний онколог України Ігор Щепотін, передає кореспондент Gazeta.ua.
"Ми на 10% частіше почали діагностувати пухлину на ранніх стадіях, коли ми даємо практично стовідсоткове лікування. Найголовніше для ранньої діагностики раку - розвінчати негативний імідж захворювання. Більшість населення припускають, що рак - це вирок, і не йде на обстеження. Ми знаємо, що раз на півроку автомобіль повинен пройти техогляд. Але чомусь щодо нашого власного здоров'я такого алгоритму не існує. Проблема не в обладнанні. Основні локалізації раку діагностуються під час огляду лікаря очима, руками, а також під час використання рутинних методів дослідження - флюорографія, УЗД, ендоскопія. Вони не є рідкістю практично ніде", - сказав Щепотін.
В той же час він заявив, що сьогодні 80% того обладнання, яке використовується при діагностиці раку в Україні, є морально застарілим і вимагає зміни. Коштом держави фінансується менше 10% від потреб.
За інформацією головного онколога, в Україні щорічно захворюють на рак 165 тис. людей, 90 тис. гине. Щодня захворюють на рак 450 українців, а близько 260 осіб гине. Впродовж всього свого життя після досягнення певного віку на рак має шанс захворіти кожен 3-тій чоловік і кожна 5-та жінка. На обліку в онкодиспансерах перебуває близько 1 млн громадян".
"Враховуючи, що в Україні живе 49 млн, кожен 50-й житель хворий на рак. Найбільш поширені у чоловіків рак легені, рак шлунку, рак передміхурової залози, товстого кишечника, підшлункової залози. У жінок - рак грудної залози, товстого кишечника, онкогінекологічні локалізації. Це шийка матки, яєчники", - зазначив онколог.
"Найвищий рівень захворюваності на рак в східних і південних регіонах, найменша - північ, захід і центр України. Багато років спекулювали на темі впливу Чорнобиля на зростання захворюваності на рак. Проте ми бачимо, що в районі Чорнобиля захворюваність на рак одна з найнижчих", - підкреслив Щепотін.
Він також проінформував, що програма по боротьбі з раком до 2016 року прийнята українським парламентом як закон. Якщо вона буде профінансована на 100%, то Щепотін прогнозує до 2016 року зниження смертності від раку на 10-12%.
"Ми запросили 7,6 млрд грн. Але нам дали 3,6 млрд", - сказав онколог.
Коментарі
5