Звіт поки не опубліковано, однак про його висновки повідомляє Spiegel, посилаючись на неназваних дипломатів у Брюсселі. При цьому експерти також визнали часткову провину Росії, яка, на їхню думку, відповідальна за ескалацію конфлікту.
Комісія була скликана за ініціативою міністра закордонних справ ФРН Франк-Вальтера Штайнмайера і його колег з країн Бенілюксу. За даними Spiegel, експерти, очолювані дипломатом Хайді Тальявіні, поки зберігають свої висновки у таємниці від публіки, тому що спочатку хочуть поділитися ними з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном. Після цього, наступного тижня, про думку комісії повідомлять послам 27 держав - членів ЄС, а також уряди Росії та Грузії.
Тим часом, місія спостерігачів ЄС у Грузії (МСЄС) посилить свої патрулі перед швидкою публікацією доповіді про причини торішньої війни в Південній Осетії.
"Ми посилимо свої патрулі на період перед очікуваною в найближчі дні публікацією доповіді", - повідомив на прес-конференції в Брюсселі голова МСЄС Хансйорг Хабер.
Він підкреслив, що роль цих патрулів чисто профілактична.
Хабер, який керує місією з 200 неозброєних європейських спостерігачів у зоні конфлікту, зазначив, що вони досі не отримали доступу до Південної Осетії і Абхазії, хоча мають мандат на спостереження і в цих районах.
Офіційна робота комісії почалася 2 грудня 2008 року, на розслідування причин війни було витрачено 1,6 мільйона євро. Спочатку планувалося, що експерти відзвітують про результати роботи 31 липня 2009 року, проте потім подання звіту було відкладено. Тим часом в ЗМІ з"являлася версія, за якою висновки комісії можуть засекретити, щоб не загострювати міжнародні відносини.
Як повідомлялося, 6 серпня, уряд Грузії представив звіт про події серпневої війни минулого року, що містить розсекречені документи. Документ представлений у вигляді книги англійською і грузинською мовами і має назву: Звіт у зв"язку з повномасштабною агресією РФ, вчиненою проти Грузії.
Нагадаємо, 8 серпня 2008 року Грузія розпочала військову операцію з відновлення конституційного ладу в Південній Осетії. У відповідь Росія розпочала військову операцію з примусу сторін до миру. 13 серпня за посередництва країн ЄС сторони уклали перемир"я. За даними грузинського міністерства охорони здоров"я Грузії втрати становили 175 осіб.
За матерiалами: Lenta.ru, Интерфакс.
Коментарі
2