Християни задумуються про хрещення дитини ще до її народження. Роблять це для того, щоб надати їй духовного хоронителя та захистити від злих сил.
Церковні правила не передбачають перешкод для обряду. В церквах кажуть, що найчастіше батьки обирають для таїнства вихідні дні. Популярними також є вівторок і четвер, пише ТСН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Василя, Водохреще, Івана Златоустого: нові дати усіх релігійних свят на січень
Також християни обирають дату за православним календарем, коли вшановується пам'ять певних святих. Наприклад, якщо ви назвали сина Іваном, то його можна хрестити в день іменин: 7 липня, 20 січня, 9 жовтня і т.д.
Варто додати, що найчастіше батьки проводять обряд хрещення після того, як дитині виповнилося півтора-два місяці. На думку психологів, в цей період малюк переносить процес спокійніше, оскільки він вже адаптувався після народження.
У церкві є дні, коли поминають покійних. Їх називають батьківськими суботами. У храмах проводять особливі служби, а віруючі відвідують кладовища.
Є дві батьківські суботи, які називають Вселенськими - це М'ясопусна батьківська субота і Троїцька батьківська субота. У ці дні вшановують пам'ять не лише своїх померлих родичів, а й усіх християн, у тому числі тих, хто загинув або помер раптово і не був похований.
Коментарі