Про це на прес-конференції заявив головний державний санітарний лікар Києва Анатолій Пономаренко.
Зазвичай київська Санепідемстанція робить 200 замірів у повітрі за різними показниками. 2 серпня, коли на вулицях Києва спостерігалося задимлення, чиновники зробили 400 замірів.
"Виявилося, що повітря брудне не через пожежі, а більшою мірою, через автомобілі й промислові викиди. Концентрація шкідливих речовин у цей період майже не відрізняється у порівнянні з іншими днями, наприклад, тиждень, місяць чи рік тому. Брудне повітря - це гірка норма для столиці. Київ давно входить у десятку найбільш загазованих міст України. Гранично-допустимі концентрації шкідливих речовий у Києві спостерігаються завжди", - сказав лікар.
Він наголосив, що зараз склалася атипічна гідрометеоситуація з майже призупиненим рухом повітря. Третій тиждень у повітрі тримається явище температурної інверсії. Таким чином, створюється нехарактерний для звичайних умов дим у повітрі.
"Ми почали спостерігати погані показники після того, як у місті перевалило за півмільйона одиниць транспорту. Тепер у Києві зареєстровано мільйон машин. А скільки проїжджає транзитом? Тому за рахунок автотранспорту ми маємо цілорічне забруднення повітря", - заявив Пономаренко і пообіцяв, коли спека спаде, повітря стане прозорішим.
Нагадаємо, два тижні тому на території низки областей України почало спостерігатись переміщення забруднених повітряних мас.
Коментарі
6