Чоловік подорожував у причепному вагоні "Київ-Софія" швидкісного потягу сполученням "Москва - Софія".
Начальник сектору зв"язків з громадськістю Чернівецької обласної митниці Ганна Курочкіна припустила, що чоловік міг не знати про цінність свого пакунку.
"Книги були у валізі замотані у рушник. Я не впевнена, що він знав про цінність, був хтось, хто направив його на цей шлях. Україна має лише 5-й і 7-й том, тому цей 1-й том унікальний. Митники зробили все, щоб книгу не вивезли закордон. Є відомості, коли на початку 20 століття такий примірник неможливо було купити ні в Україні, ні у Санкт-Петербурзі. Де решта із 7 томів – ніхто не знає", - розповіла Курочкіна.
Експерти мистецтвознавці стверджують, що дані екземпляри вивозити за межі України без дозволу Міністерства культури заборонено. Однак дозвіл на Пушкіна ніхто б і так не дав.
"У першій книзі Твори Пушкіна є оригінальна гравюра виготовлена Уткіним з прижиттєвого портрету Кипринського, тому саме цим книга надто цінна. Ми оцінили її у 3 тисячі гривень. А книгу із творами Лермонтова, котра у поганому стані, вже розпадається, у 150 грн.
Перший том складається з двох частин: 1-й том – вірші, де пронумеровані не сторінки, а колонки віршів, котрі надруковані по дві на одному аркуші, 2-й том – проза", - зазначив експерт- мистецтвознавець Дмитро Паринюк.
Співробітниками Чернівецької обласної митниці запроваджено справу про порушення митних правил.
Книги мали бути використані у якості подарунка. На екземплярах видань проставлено штампи бібліотеки імені Котляревського міста Полтава. Твори датуються 1887-1912 роками видань.
Долю раритетних книг вирішить суд.
Коментарі