З церкви у с. Волиця Древлянська на Львівщині, вкрали 4 ікони останньої чверті XVII ст. пензля Івана Рутковича. З іконостасу зникли образи Святого Миколая, Богородиці Одигітрії, Христа Пантократора та Вознесіння Господнього.
- Вранці 7 січня я зайшов, аби відкрити церкву до різдвяного богослужіння, — розповідає Михайло Затхей, паламар церкви Воскресіння Господнього, - одразу побачив, що чотири дерев'яних ікони, що були навколо іконостасу зникли. Подзвонив у міліцію. Богослужіння проводили, але настрою святкового у вірян не було. Злодії винесли ікони через чорний вхід. Там був зламаний замок. Дерев'яні ікони великі: 120х80 сантиметрів, потрібно кілька людей, щоб впоратись, і якийсь автомобіль великий, щоб те загрузити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Острог їдуть дивитися на дивовижну ікону, де Стефан затуляє рот Ісусу
Найближча хата до церкви за 200 метрів. Селяни нічого підозрілого не чули і не бачили. Востаннє ікони бачили 4 січня, коли закривали церкву перед святами.
Дерев'яна церква Вознесіння Господнього збудована у 16 столітті та є національною пам'яткою архітектури. Належить Українській православній церкві Київського патріархату. У церкві немає сигналізації, відеоспостереження. Двоє вхідних дверей закривали на звичайні замки із колодками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Козельщинська ікона Божої Матері допомагає створити сім'ю
- Ці ікони - найкращі роботи видатного українського художника Жовківської школи іконопису Івана Рутковича, — каже львівський колекціонер Олександр Молодий. - Люди, які їх викрали, певно або працювали під замовлення, або достеменно знали їхню мистецьку і фінансову вартість. На місці злочину правоохоронці знайшли ватні тампони із хімічним розчином — це свідчить про те, що злодії перевіряли автентичність ікон на місці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті ікона "постаршала" на 200 років після реставрації
Вартість вкрадених ікон колекціонери називають від п'ятдесяти тисяч доларів за одну, але в Україні їх продати неможливо - вони надто відомі. Порушена кримінальна справа та ведеться слідство.
У церкві залишився різьблений іконостас Івана Рутковича 1680–1682 років, підписаний і датований. Іконостас був позолочений у 1931 році та реставрований наприкінці ХХ століття. Викрасти його можна було б лише по частинах.
Коментарі