Прем"єр-міністр Ізраїлю Егуд Ольмерт вважає, що Іран може вже незабаром отримати ядерну зброю. Ольмерт припускає, що це може відбутися на протязі декількох місяців, а не років.
Проте, глава ізраїльського уряду, який перебуває з візитом у США, заявив, що його країна навряд чи вдасться до самостійних воєнних дій проти Ірану.
Тим часом США й Іран повідомили, що не бачать змісту в наданні гарантій безпеки в обмін на відмову ісламської республіки від ядерної програми. З американської сторони про це заявила глава держдепартаменту Кондоліза Райс. Вона назвала Іран "головним банкіром тероризму". У свою чергу іранське керівництво відкинуло ідею гарантій безпеки, пославшись на недовіру до Америки.
Раніше, Європейський союз пропонує додати до численних пільг, що пропонуються Ірану в обмін на відмовлення від ядерної програми, новий комерційний літак. Про який саме лайнер мова йде, невідомо.
У Європейського союзу є ще одна ідея, покликана послабити напруженість на Близькому Схід. ЄС пропонує організувати переговори по регіональній безпеці, за безпосередньої участі США й Ірану, таким чином, офіційний Вашингтон і Тегеран будуть підтримувати прямі контакти один з одним.
З погляду США, дана ініціатива являє собою значні поступки Ірану, що вимагають довгого обговорення. Тому Райс скасувала зустріч з європейськими дипломатами, заплановану на четвер. Переговори відбудуться у вівторок, 23 травня.
Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад продовжує демонструвати безкомпромісність. Він підкреслив, що Ісламська республіка ніколи не відмовиться від прав на збагачення урану.
- Ті , хто засмучується з приводу прогресу інших, є хворими. Їм варто подбати про своє лікування, - додав він.
В вівторок у Лондоні зберуться представники п"яти постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччини, щоб обговорити нову ініціативу. Представник Держдепартаменту Ніколас Бьорнс поки відмовляється коментувати європейську пропозиція .
Крім європейського або американського літака, Ірану знову запропонують європейські інвестиції в економіку і реактор на легкій воді, а також дадуть гарантії, що США, Великобританія, Франція, Китай і Росія не застосують ядерну зброю проти країн, що не володіють такою зброєю.
За інформацією "Deutsche Welle" та "The Washіngton Tіmes".
Коментарі