Українська письменниця з Донецька Ксенія Фукс 13 років живе в Німеччині. Поїхала туди на навчання і залишилася.
Вона розповіла Gazeta.ua, з якими бюрократичними труднощами їй довелося зіштовхнутися В Донецькому національному університеті.
"У ДНУ навчання практично не було. Студенти з математичного факультету завжди казали: "Ми дякуємо нашим професорам, що нам вони не заважали навчатися". А це означало, що ті студенти взагалі не з'являлися на лекціях. У нас такого не було. Нам завжди викладачі палиці в колеса ставили. Це один з найкорумпованіших вишів в Україні. Викладачі постійно натякали: "Ну, якщо що, можна заплатити". Зовсім некомпетентні професори, неповажне ставлення до студентів. А потім, коли намагаєшся самостійно розвиватися, ще й не дають цього робити", - сказала вона.
Викладачі постійно натякали: "Ну, якщо що, можна заплатити"
"Коли я вже мала переїжджати у Німеччину, попросила індивідуальний графік. Я була найкращою студенткою на потоці, отримувала президентську стипендію. Мені сказали: "Дамо, якщо матимете одну з 3 причин: або ви помираєте, або виходите заміж, або народжуєте дитину".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці пояснили, чому хочуть вчитися за кордоном
Коли я вже була у Німеччині, мала пройти в Донецьку обов'язкову педагогічну практику. В Німеччині знайшла емігрантську школу, де можна це зробити. Викладачі з Донецька відповіли: "Ні. Треба, щоб ви проходили практику за адресою". Було багато суперечок і скандалів. Потім, коли вони побачили мою бакалаврську роботу, мене хотіли внести у список випускників, якими вуз пишається. Я сказала: "Судитимуся з вами, якщо ви це зробите", - згадала Ксенія Фукс.
Інтерв'ю з Ксенією Фукс читайте в журналі Країна.
Відтепер найуспішніші учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть отримати премії, стипендії та гранти на здобуття вищої освіти за кордоном. Щороку виділятимуть президентські гранти для здобуття вищої освіти за кордоном - у вузах США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї та ін.
Коментарі