Greenpeace Росії має намір оспорити у Верховному Суді затвердження урядом РФ Федеральної цільової програми з розвитку Сочі, завдяки якій місто було включене в назку кандидатів на проведення зимових Олімпійських ігор 2014 року
Екологи підкреслюють, що, не дивлячись на статус заповідника, програма будівництва курорту не проходила державну екологічну експертизу, обов"язкову для всіх подібних проектів, "тобто фактично була затверджена незаконно"
- Проведення Олімпіади не повинне супроводжуватися знищенням російської природи і, особливо, її найцінніших куточків, - вважає експерт Greenpeace Росії Михайло Крейндлін.
- Згідно з російськими законами, в заповідній зоні Сочинського національного парку заборонена будь-яка господарська діяльність. Проте, на території парка, зокрема в найбільш унікальних його ділянках, вже почалося зведення спортивних об"єктів - зокрема, спорткомплексу "Карусель". Крім олімпійського комплексу, на території парку також планують створити обширну інфраструктуру, включаючи ГЕС на річці Мзимта і швидкісну залізницю, - наголошують екологи.
За твердженням Greenpeace, корпорації "Газпром" та "Інтеррос", які ведуть будівництво та експлуатацію більшості олімпійських об"єктів у Сочі, "прагнуть максимально обійти екологічні обмеження при будівництві, в чому знаходять повне взаємопорозуміння як з владою Сочі і Краснодарського краю, так і з федеральними структурами".
- Ми маємо намір звернутися не тільки до суду, але і в міжнародну організацію ЮНЕСКО. Сподіваємося, що вони, а також російська влада приймуть всі заходи, щоб не допустити руйнування унікальної природи Кавказу, додали вони, повідомляє NEWSru.
Коментарі