- Компанія Google оприлюднила карту, на якій за країнами позначена кількість державних запитів на видалення інформації з пошукача або YouTube. А також вимоги влади різних держав щодо приховання інформації про користувачів.
- Так, лідером за кількістю запитів на видалення інформації стала Бразилія (291 випадок), за нею йде ФРН (188), Індія (142), США (123) і Південна Корея (64). Росія опинилася серед країн, де кількість запитів на видалення інформації з пошукача Google не перевищує десяти. Дані про КНР на карті не вказані.
-
- Набагато частіше влади країн цікавляться даними про користувачів, які розміщують інформацію в Інтернеті. Так, влада Великобританії інформацією про користувачів цікавилася 1166 раз.
- У списку відсутні відомості про запити, що надходили з Китаю. Влада країни розглядає цю інформацію як державну таємницю. Проте, за словами працівників компанії, якби Китай був включений у список, він опинився би на першому місці. Нагадаємо, уряд країни дозволив Google бути присутнім в країні лише за умови, якщо компанія приховає від пошуку тисячі сторінок. Це спричинило конфлікт між Google і урядом КНР, в результаті якого компанія відмовилась здійснювати цензуру.
-
- Google сподівається, що опублікований список сприятиме зростанню прозорості інформаційного простору. І це, в свою чергу, призведе до скорочення цензури у всьому світі.
- З України запитів на видалення інформації не надходило.
- Gazeta.ua за матеріалами The Guardian
×
Коментарі