Мережа закордонних представництв українського міграційного відомства може невдовзі розширитися.
Такі перспективи має Чехія, Німеччина й Туреччина. Про це розповів перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін, повідомляє пресслужба МВС.
А поки мобільні паспортні центри ДП "Документ" відкрили у Кракові й Гданську. Раніше оформити документи українці в Польщі могли лише у Варшаві. Розширення мережі є нагальною потребою, оскільки, за словами Єніна, лише в перші дні широкомасштабної агресії РФ за кордон виїхали близько 7 млн українських громадян.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яку допомогу українські біженці можуть отримати за кордоном: список країн та послуги
"У перші дні вторгнення багато людей завдяки дружній підтримці наших партнерів змогли перетнути кордон за фотокопіями чи ксерокопіями документів. Але, перебуваючи в Польщі чи інших партнерських країнах, зіткнулися з неможливістю будь-яких соціальних гарантій, користуватися освітніми чи медичними сервісами держав-членів ЄС. Саме тому МВС з міністерством закордонних справ ініціювали розширення можливостей документування наших громадян за межами держави", ‒ розповів Єнін.
Нині тривають переговори про розширення мережі закордонних підрозділів українського міграційного відомства. Ідеться не лише про мобільні, а й про стаціонарні центри.
"Ми домовилися про це із чеською владою. Так само нас чекає Німеччина, Туреччина. Справа за малим – маємо збільшувати кількість спеціалізованих автобусів, які можуть працювати в такий дистанційний спосіб. А надалі плануємо орендувати офіси, як-от у Варшаві, де одночасно працюють 28 робочих станцій", – зазначив Єнін.
Українських біженців у Польщі попередили про зміни умов перебування. Це стосуватиметься виїздів і доплат за проживання. Відповідний проєкт уже готовий.
Очікується, що біженцям з України потрібно обов'язково мати номер PESEL. За нововведеннями, українці матимуть 30 днів, щоб подати відповідну заявку, оскільки не кожен ще має цей документ. На сьогодні PESEL у Польщі отримали вже 1,4 млн українських біженців.
Коментарі