У травні очікується наймасовіший весняний зорепад - метеорний дощ Ета-Аквариди. Щороку потік Аквариди спостерігається в період з 19 квітня до 28 травня. Пік, коли буде найкраще видно згоряючі метеори, настане вранці 5 травня. Можна буде побачити від 10 до 85 метеорів на годину.
Особливо добре Аквариди будуть помітні жителям Південної півкулі Землі. Цей метеорний потік складається з дрібних осколків комети Галлея, яка наближається до Сонця кожні 76 років, але залишає слід із часток уздовж своєї орбіти. Орбіта комети у двох місцях проходить близько до орбіти Землі, тож атмосфера планети взаємодіє з кометним матеріалом, створюючи ефект зорепаду. У результаті земляни можуть спостерігати великі зорепади від комети Галлея двічі на рік.
У жовтні в небі утворюється метеорний потік, відомий як Оріоніди, а в кінці квітня - на початку травня можна спостерігати потік Ета-Аквариди, відомий також як "травневі Аквариди". Свою назву зорепад отримав у зв'язку з тим, що його радіант розташовується в сузір'ї Водолія.
Безпосередньо сама комета Галлея перетинала межі сонячної системи 1986 року. Наступного разу вона повернеться лише 2061-го.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Рожева суперповня": показали фото незвичного Місяця з різних куточків світу
Космічний телескоп Hubble Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу сфотографував туманність Намисто, що розташоване на відстані 15 тис. світлових років від Землі. Космічне "намисто з діамантами" з'явилося в результаті взаємодії двох схожих на Сонце зірок.
Коментарі