Захід сподівається на підвищення політичної стабільності в Україні після президентських виборів, однак питання вступу в НАТО або Євросоюз, не стоїть на порядку денному за будь-якого їх результату, повідомляє інформаційна агенція Reuters.
"Декілька років тому, більшість держав ЄС були переконані, що Україна буде в Унії за декілька років. Зараз все змінилося", - сказав Томас Валасек, аналітик Центру європейських реформ в Лондоні.
Зараз уряди Європи та США сподіваються хоча б на те, що вибори дозволять з"ясувати хто насправді управляє Україною після років сварок між президентом, прем"єр-міністром і головним лідером опозиції.
Західні ЗМІ пишуть, що майже немає надії на те, що будь-хто з двох головних кандидатів на посаду президента зможе якось змінити ситуацію на краще.
Виникає значне побоювання, що вибори призведуть лише до подальших політичних сварок.
"Відсутність руху до НАТО з боку самої України зняло питання про членство з порядку денного, хоча альянс запевняв, що Київ обов"язково приєднається до нього", - повідомляє Reuters.
Валасек сказав, що вибори можуть стати останнім шансом для України відновити довіру ЄС.
"Поки економіка знаходиться в такому жахливому становищі, бажання держав-членів ЄС розглядати Україну в якості потенційного члену значно зменшилося. Ми всі уважно спостерігаємо за виборами, сподіваючись, що вони принесуть трошки більше стабільності та ясності в тому, хто насправді управляє країною.", - сказав він.
Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Кетрін Ештон сказала на слуханні Європарламенту в понеділок, що "європейські інтереси під загрозою" на українських виборах.
Один з високопосадовців ЄС розповів, що робота з українськими лідерами була одним з найбільш розчаровуючих його досвідів. Він не бачить жодних підстав для оптимізму за будь-якого результату виборів.
"Важко побачити якісь зміни поки ті ж самі лідери залишаються при владі", - сказав він.
Переклад: Gazeta.ua
Коментарі
5