У майбутньому ринку землі має бути менше обмежень. Так він зможе стати ефективнішим.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить колишній міністр економіки Тимофій Милованов.
"Наприклад, щоб одразу дозволили купляти землю юридичним особам і збільшили кількість максимального наділу. Не 100 гектарів на особу, як прописано в законі, а більше.
Одного законопроєкту недостатньо для реформи. Ще є штук вісім, не враховуючи сотню актів і постанов Кабміну. Їх треба було прийняти ще вчора. Ніхто цього не робить. Є ризики, що запуск ринку землі буде зірвано. Доведеться знову приймати мораторій і консервуватися на 10 років. Або ринок буде для "своїх", а середні та малі фермери нічого не отримають. Щоб вони мали доступ до ринку землі, треба розробити й ухвалити механізми фінансування, кредитування. Влада не займається цим. Не можна все робити через пенделі й укази президента", - наголошує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Державні землі передаватимуть громадам рік
На його думку, усередині владної команди не вистачає компетенції, щоб завершити реформу.
"Різні групи впливу хочуть поступок ледь не за кожне голосування. Це заважає парламенту. У Кабміні також різні люди зі своїми інтересами. Не думаю, що влада відмовилася від земельної реформи. Але не можна впроваджувати всі зміни одночасно. Треба обирати пріоритети", - додає Тимофій Милованов.
Повне інтерв'ю з Тимофієм Миловановим читайте у журналі "Країна" від 29 жовтня.
В ніч з 30 на 31 березня депутати ухвалили законопроєкт 2178-10, який запроваджує ринок земель. "За" рішення проголосували 259 народних депутатів.
Коментарі