Торік почалася реформа середньої освіти, яка має модернізувати українську школу.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить експерт з освітніх програм Українського інституту майбутнього Сергій Бабак.
"Коли людина закінчує школу, вона вже є повноцінним юридично повноправним громадянином: може брати кредити, відкривати корпорації тощо. Але є абсолютно непристосованою. Вона не обов'язково піде у вищу освіту, тому школа має готувати до дорослого життя. Навчати сучасним технологіям, універсальним речам - шукати інформацію, аналізувати та відрізняти правду від брехні. Наприклад, у світі з розвитком технологій встановлюється тотальна прозорість. Листування чи фото 10-річної давнини можуть вилізти будь-коли. Треба навчати інформаційної гігієни. І, як би дивно це не звучало - людяності. Прищеплювати навички емпатії та формувати емоційний інтелект.
Міносвіти кілька років за шалені гроші готує електронні підручники. При цьому 10 відсотків із 16,9 тис. шкіл не підключені до інтернету. Виправити це недорого. Дайте дітям можливість - вони самі знайдуть необхідні матеріали", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, якою має бути освіта майбутнього
Сергій Бабака наполягає на тому, що важливо впроваджувати основи розуміння законів і фінансової грамотності.
"Діти, які часто після школи починають працювати, не знають, що таке ФОП (фізична особа-підприємець, оподатковується за спрощеною системою. - Gazeta.ua). Не усвідомлюють, що можна легально трудитися й захищати свою власність. Головне - школа має вчити вчитися. Навчання не закінчується дипломом чи атестатом. Світ змінюється щодня і ми щодня маємо вчитись новому. Це принцип – освіта впродовж життя", - додає експерт.
Повне інтерв'ю з Сергієм Бабаком читайте найближчим часом у журналі "Країна".
Коментарі