Ракетобудування можна назвати нашою традиційно сильною стороною.
Україна славилася своїми розробками і на сьогодні цей потенціал збережений, каже колишній заступник глави "Укроборонпрому" Максим Глущенко в інтерв'ю "Обозревателю".
"Поки ракетна галузь - один з небагатьох напрямків, де відчуваються відчутні успіхи", - каже він.
Про ракетний конплекс "Вільха"
"З огляду на, що проект знаходиться під пильною увагою керівництва держави, шанси на те, що вже в найближчі роки "Вільха" почне надходити на озброєння досить високі. В середині січня президент Порошенко наказав протягом нинішнього року закінчити випробування комплексу і запустити у виробництво. Основна перевага нової зброї - точність попадання. Модернізовані снаряди мають систему корекції траєкторії під час польоту. За офіційними даними, під час випробувань випущені ракети мали відхилення до 15 метрів, а дальність ураження цілі до 120 км. Це хороший результат".
Про старі комплекси "Точка-У"
"Радянські ракетні комплекси "Точка-У" і реактивної системи залпового вогню "Смерч" дійсно безнадійно застаріли, як фізично, так і морально, витратили свій ресурс. Уже ніхто не дасть гарантії, що вони будуть долітати до цілей і вражати їх. Було вирішено, що на зміну їм прийде комплекс "Вільха" з керованою ракетою калібру 300 мм на базі модернізованої пускової установки РСЗВ "Смерч".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, яку потужну ракетну зброю армія отримає у 2018 році
Про ракетний комплекс "Грім-2"
"Є дані, що при доопрацюванні комплекс може мати дальність - близько 450 км., Називаються і більші цифри. І це робить проект досить затребуваним".
Про рекету "Нептун"
"Цей проект від конструкторського бюро "Луч" позиціонується як повністю вітчизняна розробка. І це дуже важливо з кількох причин.По-перше, ми не залежні від зарубіжних підрядників. По-друге, потрібно враховувати економічний аспект: ми вкладаємо гроші в свої підприємства, в свою оборонку, даємо робочі місця своїм людям. Наскільки мені відомо, ракета має дальність польоту 300 км. Вона пройшла частину випробувань і вони тривають.
Про гонку озброєнь
"Топ армій світу традиційно займають три країни - США, Росія, Китай. Ми, за даними відомого рейтингу Global Firepower, на 30-му. Ці ж країни, за даними Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), лідери і за видатками на оборону. США витрачає на ці цілі $611 млрд., Китай $215 млрд, а Росія $69 млрд. Тому, я б не став говорити про те, щоб когось "наздогнати і перегнати". Просто ми повинні ретельно і наполегливо вибудовувати власні збройні сили, розробляти нові види озброєнь".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ракетний комплекс "Вільха" запустять у виробництво
Збройні сили України незабаром отримають на озброєння потужні ракетні комплекси українського виробництва "Вільха". Про це розповів глава Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, військовий експерт Валентин Бадрак.
Коментарі