Другий етап медичної реформи, який стартував з 1 квітня 2020 року, не зупиняється.
Усі дії керівництва МОЗ спрямовані на те, щоб внаслідок реформи не втратити медичний персонал та не допустити закриття лікарень. Про це сказав міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.
"Медреформа у тому вигляді, як ми її отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників та закриття 332 лікарень. Наша команда працює, щоб невідкладно змінити ситуацію, щоб держава не втратила медиків і не відбулося масового закриття лікарень", - сказав Максим Степанов в ефірі одного з телеканалів.
Він зазначив, що медреформа, яку розробили попередні керівники МОЗ, заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун на пальцях пояснила суть медреформи новому міністру
"Національна служба здоров'я розрахувала тарифи, які 5 лютого затвердив Кабінет міністрів. Ці тарифи були розраховані всього за 2 місяці до старту другого етапу реформи. Більшість тарифів були розроблені без консультацій з профільними лікарями, тобто їх складали чиновники, які не мають повного розуміння, як насправді працює медицина", - додав Степанов.
Він зазначив, що реформування медицини може зайняти три роки, однак реальні зміни почнуться з 2021 року.
"МОЗ розробить справедливі тарифи, за якими буде здійснюватись фінансування галузі у 2021 році. Нові тарифи будуть ґрунтуватись на ринкових заробітних платах для працівників галузі та якісних стандартах надання медичних послуг", - зазначив Максим Степанов.
Президент Володимир Зеленський закликав Міністерство охорони здоров'я переглянути медичну реформу. Зокрема, Зеленський незадоволений можливим масовим скороченням медиків. Він наголосив, що через новий механізм фінансування може бути звільнено близько 50 тис. медиків і закрито 332 лікарні, майже 1 тис. лікарень отримає набагато менше грошей, ніж минулого року.
Коментарі