Мін'юст розширив процедуру автоматичного арешту рахунків боржників.
Арешт загрожує всім боржникам, включаючи неплатників аліментів, йдеться в наказі міністерства від 23.03.2021 № 1061/5.
"У пункті 2 розділу I: в абзаці першому слова "про стягнення аліментів" замінити словами і знаками ", в тому числі про стягнення аліментів", - йдеться, зокрема, в наказі.
Арешт рахунків може бути накладено за борги по сплаті тіла кредиту або відсотків по ньому, за борги по сплаті аліментів, або несплату штрафів за порушення правил дорожнього руху.
Згідно з новим порядком, арешт банківських рахунків боржників буде працювати за наступним алгоритмом:
Виконавець (державний чи приватний) за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) створює і направляє в банки вимогу про отримання інформації про наявність та стан рахунків боржника.
Банки не пізніше, ніж за годину робочого часу після отримання вимоги, за допомогою системи автоматизованого арешту коштів, надсилають виконавцю відповідну інформацію.
Виконавець за допомогою АСВП створює і направляє в банки, в яких відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів.
Банки накладають арешт на грошові кошти, що знаходяться на рахунках боржника, і повідомляють про це виконавцю за допомогою системи автоматизованого арешту.
Виконавець при наявності коштів на рахунку боржника за допомогою АСПП створює і направляє до відповідних банки платіжні вимоги на примусове списання коштів.
Банки примусово списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, з яких кошти потрапляють до стягувачів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кредитор зі спільниками взяв у заручники боржника
Станом на 1 лютого більше 81 млрд грн заборгували українці за комунальні послуги. Найбільше за газ, теплопостачання і гарячу воду.
Коментарі