Найнижчий рівень етнічних упереджень в Україні до українців, білорусів і росіян, найвищий – до китайців, африканців, арабів та особливо – до ромів.
Про це свідчать результати соцопитування Київського міжнародного інституту соціології. Соціологи досліджували ставлення українців до деяких етнічних груп за шкалою Еморі Богардуса. За нею респонденти мали відповісти, наскільки близькі стосунки вони готові допустити з представниками кожної з груп. Це називається соціальною дистанцією: мінімальна 1 – згоден допустити як члена родини, максимальна 7 – не пускав би в Україну.
Найменша соціальна дистанція до україномовних і до російськомовних українців (індекс 2,2 і 2,8 відповідно). Більшість опитаних готові допустити представників цих груп як членів своєї родини і близьких друзів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За сон на роботі платитимуть гроші
На другому місці – білоруси (3,3), далі з деяким відривом – росіяни (3,8) і поляки (4,1). Потім йдуть кримські татари, канадці, євреї, німці та американці з приблизно однаковою соціальною дистанцією 4,4-4,5.
Завершують ієрархію соціальних дистанцій китайці (5,3), африканці (5,4) араби (5,5). На останньому місці роми (5,7).
Також відзначається, що ставлення до росіян є поляризованим: 40% опитаних готові допустити росіян як членів своєї родини та близьких друзів. А 42% не хотіли б, щоб вони були жителями України і готові їх допустити тільки як гостей України чи взагалі б не пускали в Україну.
Соціологи припускають, що в першому випадку респонденти мали на увазі росіян – жителів України, а у другому – громадян Росії.
В Україні зростає кількість громадян, які вважають безвізовий режим з ЄС важливим.
Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київський міжнародний інститут соціології дослідили, як українці ставляться до безвізу.
Згідно з ними, "безвіз" у червні 2017-го вважали важливим 39% опитаних, у жовтні - 42%, у грудні - 46%. У серпні цього року так вважали вже 48% респондентів. Регіонально угода важливіша для жителів західних регіонів країни - 74%, ніж для жителів центру України - 48%, півдня - 29% та сходу -33%.
Коментарі