Затриманому у Білорусі українському журналісту Павлу Шаройку намагалися передати підроблений документ з грифом "Таємно".
Такі операції – традиційний метод роботи російських спецслужб, повідомляє керівник нардеп Дмитро Тимчук у себе на Facebook.
За даними "Інформаційного спротиву", журналісту намагалися передати документ з грифом "Таємно", який виявився підробкою. Вона імітує не фінальний документ з підписами, виконавцями, вихідним номером, печаткою установи, а чорновий варіант, на якому відсутні вказані обов'язкові елементи для документу з грифом таємності.
"Відтак, такий "документ" могли створити особи, які не мають доступу до таємних військових документів, однак обізнані з документообігом білоруського Міноборони. Це можуть бути як агенти ФСБ Росії, так і їх поплічники в КДБ Білорусі. Зроблено це з метою організації операції для арешту українського журналіста зі звинуваченнями у шпигунстві, а в подальшому – дискредитації Білорусі у відносинах з ЄС та Україною і розкручуванні конфлікту між Білоруссю та Україною. В результаті, Росія досягне своєї головної мети – утримання Білорусі в зоні свого впливу", – зазначив Дмитро Тимчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білорусі затримали ще одного українця: подробиці
При цьому сам "документ" не містить жодної інформації, яка мала б статус таємної.
"В цілому, документ начебто складений за підсумками навчань "Захід-2017", однак, жодним чином не містить посилань на результати навчань. В документі вказується на необхідність "вивчити результати та зробити висновки". Насправді, в будь-якій аналітичній статті, яких десятки і сотні було опубліковано в російській, білоруській, українській та світовій пресі за підсумками навчань "Захід-2017" містилося більше "таємниць", ніж у цій підробці", - наголосив Дмитро Тимчук.
Кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка затримали 17 листопада за підозрою у шпигунстві. Перед цим близько 2 тижнів Шаройко не виходив на зв'язок. Усі спроби редакції додзвонитися до нього та його родичів не давали результату. Без відповіді залишалися повідомлення редакції, надіслані електронною поштою та через інші інтернет-засоби комунікації.
Коментарі