"Лідерство – це не прагнення притлумлювати голос інших, не вивищитися наступивши на когось. Часто маємо таке лідерство. Пам'ятаємо, як ревнували наші президенти, коли прем'єр-міністри починали завойовувати політичний авторитет. Це хибна формула. Важлива командна робота., а не прагнення домінувати", - пояснює член групи, дисидент Мирослав Маринович в інтерв'ю журналу "Країна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шторм наростає – група "Першого грудня" закликала політиків отямитися
Носії нових ідей стають лідерами, коли їм набридає миритися з негідними діями влади задля свого комфорту, наголошує.
"Російський дисидент Юрій Орлов це описав у розмові з іноземними журналістами одним жестом. Був успішним фізиком-теоретиком, членом Академії наук Вірменської ССР. Запитали, що змусило його стати дисидентом, тобто втратити все. А він обхопив рукою до горло і як закричить: "Надоело!".
Нові лідери можуть вийти із професійних середовищ. Мають сформулювати нові правила функціонування своєї сфери. Коли з'явиться критична маса таких середовищ, можна говорити про зміни в країні. Вже є багато людей, які хочуть жити в іншому світі за новими правилами, але їм ще не набридло", - підсумовує.
ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю З МИРОСЛАВОМ МАРИНОВИЧЕМ У СВІЖОМУ НОМЕРІ ЖуРНАЛУ "КРАЇНА"
Наш ворог – у Кремлі; він діє як ззовні, так і через відверто проросійські сили всередині України. Але не варто шукати його серед своїх посестер і побратимів, чи навіть серед своїх опонентів. Захист своєї держави, створення потужної сучасної армії та побудова європейської держави на засадах верховенства права і людської гідності є нашим головним пріоритетом і значно важливішим за тактичні відмінності поглядів та інтересів.
Коментарі