четвер, 07 травня 2020 14:15

Шторм наростає – група "Першого грудня" закликала політиків отямитися

Шторм наростає – група "Першого грудня" закликала політиків отямитися
Група "Першого грудня": Ми добре знаємо, кого ми зробимо винними, якщо, не дай Боже, наш човен розвалиться. Але краще бути вдячними тим, хто втримає його на плаву

У зв'язку зі світовою кризою ініціативна група "Першого грудня" закликала владу й опозицію приймати відповідальні рішення і разом працювати над спасінням країни.

Документ 6 травня підписали Олександра Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Ігор Козловський, Мирослав Маринович, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

Повний текст звернення:

Пандемія Covid-19 змушує увесь світ задуматися над своєю найближчою долею і надає шанси розумним та сміливим країнам здійснити позитивні кроки у нове майбутнє. Україна за певних умов може бути серед таких успішних країн. Але багатьом важко повірити, що керівництво держави й суспільство спроможні прийняти відповідальні рішення.

Сьогодні ми стверджуємо: попри всі труднощі, зробити це все ще можливо. Успіх, однак, не прийде сам собою.

Фахівці в один голос говорять про "ідеальний шторм", тобто про те, що пандемія й економічна криза змінять дотеперішню картину світу. Але український політикум – передусім владний – усе ще не може вийти з передвиборчої риторики. Він і далі живиться милими серцю антагонізмами і втішається прорахунками своїх суперників. Тож "ідеальним" є не лише шторм – "ідеальною" є також спроможність керманичів і пасажирів українського човна потопити його за перших же штормових хвиль.

Нинішній "шторм", з одного боку, руйнує всі плани, а з другого – створює нові можливості

Ми визнаємо, що змагальність стратегій розвитку держави є рушієм її прогресу. Проте настає пора, коли слід припинити сварки й ворожнечу – тим більше зараз, коли штормові хвилі з кожним днем наростають. Час отямитись і розподілити ролі, як не лише врятувати човен, а й дістатися безпечного берега. Адже нинішній "шторм", з одного боку, руйнує всі плани, а з другого – створює нові можливості, зокрема в реформуванні. Треба мати мужність прийняти перше й не упустити другого.

Президентові і його команді слід чесно визнати, що популістська риторика, з якою вони виграли вибори, є сьогодні неспроможною. Ми залишаємо фахівцям визначати, наскільки передвиборча програма президента була реалістичною напочатку. Для нас значно важливіше, що вона у своїй популістській частині є цілковито неадекватною до обставин нинішнього часу. Впиратися і не визнавати цбого – шлях у небуття.

Так само й демократичній опозиції слід усвідомити, що розбурхане суспільство може й не запросити її до керма влади виправляти те, що було напартачено. Бо може зламатися саме кермо.

Обидві сторони мають пояснити народові, що за нинішніх екстремальних умов було би безвідповідально продовжувати дотеперішні моделі політичного протистояння. Інтереси держави й суспільного виживання вимагають повної мобілізації фахового та управлінського потенціалу Вкраїни незалежно від партійної приналежності. Країна потребує чіткої і комплексної програми подолання кризових перевантажень, а також – і то не меншою мірою – чіткої та зрозумілої комунікації з народом, оскільки без паралельної мобілізації самого суспільства будь-які програми приречені на поразку.

Президентові слід усвідомити, що його ймовірний вибір на користь антимайданного кадрового "резерву" не порятує ні його, ні країни

Водночас слід рішуче відсторонити від керма тих, хто вже не раз засвідчив свою заанґажованість у підривних планах Кремля чи ставив свої егоїстичні інтереси понад інтереси держави. Зокрема, президентові України слід усвідомити, що його ймовірний вибір на користь антимайданного кадрового "резерву", який прагне реваншу, не порятує ні його, ні країни.

Не нам давати урядові рекомендації зі сфери економіки. Втім, один аргумент лежить на поверхні. За нинішніх умов важливим є не лише залучення міжнародної допомоги, а й створення законодавчих і фінансових передумов для стрімкого розвитку малого й середнього бізнесу. Іншими словами, треба дати народові змогу порятувати себе самому. Якщо це зуміли колись усвідомити більшовики, відмовившись на якийсь час від своїх ідеологічних догм і запровадивши НЕП, то уряд, який декларує демократичні засади й принципи вільного ринку, має зробити це й поготів.

Ми добре усвідомлюємо, наскільки важко буде наростити паростки порозуміння там, де вирують недовіра і ворожнеча. Тим більшою буде заслуга тих політиків, які спроможуться пригасити свої амбіції та прийняти парадигму співпраці задля порятунку країни.

Доводиться повторити: усі ми добре знаємо, кого ми зробимо винними, якщо, не дай Боже, наш човен розвалиться. Але краще бути вдячними тим, хто втримає його на плаву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медведчук і "1+1" поширюють російський фейк про коронавірус - Держдеп США

Із грудня минулого року світ перебуває в полоні коронавірусної інфекції, від якої досі не винайшли вакцини. Станом на 7 травня, від Covid-19 померла 263 831 людина. Понад 3,7 млн інфіковано.

Через поширення інфекції країни живуть у карантинному режимі. Через обмежувальні заходи навіть найсильніші економіки світу падають. Світовому ВВП прогнозують найбільше за післявоєнний період падіння - на 3,9%. А європейській економіці - 7,4%.

Зараз ви читаєте новину «Шторм наростає – група "Першого грудня" закликала політиків отямитися». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути