Ексклюзиви
Пʼятниця, 04 лютого 2011 19:33

Депутати затіяли масштабну амністію засуджених

Депутати затіяли масштабну амністію засуджених

Верховна Рада має намір у цьому році оголосити амністію незахищеним та соціально вразливим категоріям засуджених, зокрема неповнолітнім, вагітним, літнім особам й інвалідам.

У п'ятницю, 4 лютого, за законопроект про амністію у 2011 році в першому читанні проголосували 311 народних депутатів з 405 зареєстрованих у залі.

Законопроектом визначаються правові основи звільнення від кримінальної відповідальності та відбування кримінального покарання на підставі акта амністії.

Зокрема, в законопроекті пропонується звільнити від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк, а також від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими.

Це стосується осіб, які на момент скоєння злочину були неповнолітніми; жінок, вагітних на день набрання чинності даного закону (в разі його прийняття); осіб, не позбавлених батьківських прав, яким на день набрання чинності цього закону не виповнилося 18 років, або дітей-інвалідів незалежно від їх віку; осіб, які на день набрання чинності даного закону визнано інвалідами I, II та III груп, а також хворим на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання, СНІД та інші тяжкі хвороби, які перешкоджають відбуванню покарання.

Також пропонується звільнити від покарання чоловіків і жінок, які на день набрання чинності даного закону досягли відповідно 60-річного та 55-річного віку; ветеранів війни; учасників бойових дій; інвалідів війни та учасників війни, які підпадають під дію закону про статус ветеранів війни і гарантій соціально захисту, а також учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, в законопроекті пропонується звільнити від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань засуджених за умисні злочини, за які закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше ніж 10 років, якщо на день набрання чинності цього закону вони відбули не менше половини зазначеного терміну.

Пропонується також звільнити від покарання у вигляді утримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, засуджених за злочини невеликої або середньої тяжкості, а також засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності даного закону відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

Як повідомлялося, за даними Лондонського королівського коледжу, що опублікував результати дослідження на своєму сайті WORLD PRISON POPULATION LIST, Україна за кількістю ув'язнених посідає десяте місце в світі серед 217 країн.

Раніше президент України Віктор Янукович заявив про необхідність спеціальної широкої амністії та помилування для дітей, які перебувають за гратами.

Інтерфакс-Україна

Зараз ви читаєте новину «Депутати затіяли масштабну амністію засуджених». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46952
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода