Ексклюзиви
четвер, 19 жовтня 2006 10:28

Чукчі дестабілізували економіку регіону через чутки про відставку Абрамовича

Чутки про дострокову відставку Романа Абрамовича зі своєї посади губернатора Чукотського автономного округу (ЧАО) в 2007 році мали ефект бомби, що розірвалася. В оприлюдненій напередодні офіційній заяві чукотського уряду мовиться, що повідомлення про зміну губернатора привели "до дестабілізації роботи не тільки органів управління, але і всієї економіки регіону". Проте місцеві чиновники готові битися за свого керівника до кінця.

- Ми шукатимемо ту людину, яка допустила просочування інформації, у будь-якому випадку необхідно спочатку думати, а потім говорити. Для нас ситуація екстраординарна, - підкреслила прес-секретар губернатора Світлана Голубєва.

Тим часом, згідно вчорашній заяві чукотського уряду, місцева громадськість має намір просити Абрамовича залишитися на посаді губернатора аж до 2020 року.

- У даний час в регіоні йде масштабна робота із створення стратегії розвитку до 2020 року. Це проект, який повинен прорахувати перспективи основних галузей господарювання, визначити розвиток геологорозвідки і добувної промисловості, передбачити всебічне використання унікальних природно-кліматичних і географічних особливостей Чукотки. Поки робота не завершена, губернатор не залишить свою посаду, - заявив глава уряду ЧАО Андрій Городілов.

Нагадаємо, у вівторок джерело, близьке до адміністрації ЧАО, заявило, що господар Чукотки готовий піти з посади в 2007 році. Відповідний лист нібито вже в грудні буде направлено в апарат далекосхідного повпреда Каміля Ісхакова, а потім і президентові РФ. Відзначимо, що термін його повноважень закінчується лише в 2010 році.

В оточенні олігарха запевняли, що той не хотів залишатися губернатором, ще рік тому - під час затвердження на другий термін. Проте у травні 2005 року повпред президента на Далекому Сході Костянтин Пуліковський заявив, що він рекомендуватиме президентові Росії призначити Абрамовича губернатором Чукотки на другий термін. Повпред президента з похвалою відізвався про здібності бізнесмена до керівної роботи і сказав, що він керує округом краще, ніж більшість інших далекосхідних губернаторів своїми регіонами.

Тим часом російські політологи вважають, що можливий відхід Абрамовича з посади губернатора пов"язаний не з політичними, а з особистими мотивами.

- Його вірогідний відхід пов"язаний не з великими політичними змінами, а з конфліктом в сім"ї, - вважає директор Інституту політичних досліджень Сергій Марков.

Нагадаємо, що в 1999 році Абрамович був вибраний депутатом Держдуми по 223-у Чукотському виборчому округу, отримавши приблизно 60% голосів. Через рік популярність Абрамовича в регіоні стала майже абсолютною, і на губернаторських виборах у грудні 2000 року за нього проголосувало близько 90% виборців.

Будучи губернатором, Абрамович відвідував підвідомчу територію час від часу. У постійному ж режимі кілька років територією керує глава уряду округу Городілов.

Після обрання Абрамович зареєстрував на Чукотці 3 дочірні підприємства "Сибнефті" (основним власником якої Абрамович залишався до продажу "Газпрому" у вересні 2005 року), які на 80% наповнювали бюджет автономного округу. Валовий продукт регіону виріс за останні п"ять років в п"ять разів, прибуткова частина чукотського бюджету за 2005 рік збільшилася до $330,5 млн.

Губернатор розвернув будівництво житла, підняв середній рівень зарплати до $750 і зробив жителям території різноманітні подарунки - від безкоштовної установки склопакетів в житлових будинках Анадиря до літніх туристичних путівок на південь, повідомляє NEWSru.com.

Зараз ви читаєте новину «Чукчі дестабілізували економіку регіону через чутки про відставку Абрамовича». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути