Небезпечні хімікати в Україні надто доступні.
Про це Gazeta.ua розповів президент центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.
До притоки річки Рось через аварію потрапила тонна хімікатів - інсектициду "Нурел Д". Є загроза забруднення всієї річки, яка протікає кількома областями, у ній не можна купатися і ловити рибу. Річка Рось протікає понад 70 населеними пунктами, у тому числі районними центрами Київської, Черкаської та Вінницької областей. Донедавна річка була однією з найчистіших в Україні.
"Дрібязковий інцедент з першого погляду, має дуже важкі наслідки. Одна справа, коли б хімікати потрапили в землю. Тоді б це лишилося питанням локальним. Інша — коли вилились у воду, і понеслись далі. Відповідати має той, хто допустив порушення правил поводження з хімікатами. Але постає питання, як організована охорона і реалізація хімікатів, що так легко можна вчинити подібне. Водій не має стати цапом-відбувайлом, хоча за свої дії повинен відповісти. Ситуація значно глибша. Раз є розкрадання небезпечних хімікатів, значить не належним чином налагоджений доступ до них", - каже Михайло Гончар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологічна катастрофа: без води залишаються два міста
Експерт вважає, що влада має понести відповідальність.
"У нас немає традиції культури поведінки, коли відповідальні особи подають у відставку. Не тому, що винуваті, а тому, що так прийнято. Раз у твоєму господарстві трапилась біда, значить ти не догледів. Відповідальна особа, така як міністр внутрішніх справ чи міністр екології мають написати заяву і піти у відставку. Але цього немає, бо не функціонує правова система", підкреслив Гончар.
Відповідальність за надзвичайні події в регіонах має нести центральна влада. Про це Gazeta.ua розповів філософ Ігор Лосєв.
Коментарі