Київська міська державна адміністрація звернулася до прокуратури Києва із проханням взяти у своє виробництво справу про зникнення 111 картин відомих художників з фондів Музею історії міста Києва.
Про це повідомила прес-служба Київміськадміністрації.
Крім зниклих 111 картин, 5 картин передано Міністерству культури та туризму, 2 - Секретаріату Президента і 2 - Кабінету Міністрів.
"Ці картини належать не чиновникам, а киянам і їх потрібно повернути",- сказав заступник голови Київміськадміністрації Віталій Журавський.
Серед зниклих картин роботи таких відомих художників 19-20 століть, як Сергія Шишко, Федір Коновалюк, Олександр Вербицький.
Зі слів Журавського, сума вартості всіх зниклих картин - понад 5 млн. доларів.
Він підкреслив, що музей не грабували, а картини пропали через недбалість колишнього керівництва Головного управління культури та мистецтв, що давало дозволи на передачу полотен з фондів музею чиновникам.
Як повідомлялося, 6 серпня директори музеїв Києва звернулися до Президента Віктора Ющенка та голови Київської міської державної адміністрації Києва Леоніда Черновецького з проханням не допустити втрати фондів Музею історії міста Києва.
2004 року Музей історії міста Києва закрили і виселили з Кловського палацу, відтоді близько 250 тис. музейних експонатів - пам"ятників державного музейного фонду - запаковані у 2 тис. ящиків і зберігаються у поганих умовах на 4-му і 5-му поверхах Палацу мистецтв "Український дім".
У березні 2007 Київська міська рада передала компанії "Історія міста" земельну ділянку 1,23 га на вулиці Інститутській, 3 у Печерському районі для будівництва Музею історії Києва у складі адміністративно-готельного комплексу.
Відповідно до договору з київською владою компанія "Історія міста" повинна завершити будівництво музею вартістю 20 млн. доларів до 2012 року, повідомляють Українські Новини
Коментарі