У 70 кілометрах від Праги знаходиться маленьке містечко Седлец, яке щорічно приваблює туристів завдяки незвичайній будові в самому центрі міста.
Седлецький склеп, який знаходиться під католицькою церквою, примітний внутрішнім оздобленням. Його стіни викладені людськими кістками.
Історія цієї незвичайної церкви почалася ще в 1218 році, коли абат Генрі здійснив паломництво на Святу Землю, звідки привіз згорток з цвинтарною землею. По поверненню абат розсипав землю навколо церкви. Після цього місцеві жителі стали вважати церковну землю святим місцем і захотіли бути похованими в її недрах.
Близько 1400 року в центрі цвинтаря був побудований готичний собор з усипальницею. Вона повинна була служити складом кісток, витягнутих з могил, оскільки місця на кладовищі не вистачало.
У 1870 році герцог Швартсберг найняв місцевого різьбяра по дереву, перед яким було поставлене ??нелегке завдання - "прикрасити" інтер'єр церкви. Матеріалом послужили близько 70 тисяч людських тіл, які були викопані.
Результат його творіння викликає мороз по шкірі: по кутах розставлені чотири гігантських горбка з людських останків, над головами у прихожан розгойдується величезна кістяна люстра з гірляндами із черепів. Колонади з черепів прикрашають підступи до вівтаря, який виконаний з грудних клітин, а над входом дбайливою рукою майстра був викладений герб герцога Швартсберга, теж з людських кісток. Стіни і стеля так само обвішані людськими залишками.
Коментарі
5