У скандально відомому столичному притулку для тварин в Бородянці знову проблеми. Через економічну кризу фінансування закладу практично зійшло нанівець.
Зараз в Бородянці 280 собак. З тих, кого господарі здали "за непотрібністю", 60 відсотків - бійцівських і охоронних порід.
Опинившись тут, всі тварини проходять через шок. Деякі захворюють. Якщо собака контактний - його підлікують при нагоді. Якщо пес боїться людей або агресивний, цієї проблеми можуть не помітити. Маленькі собачки і щенята зазвичай гинуть.
Літні вольєри - місцеві карцери. Стоку немає, і тварини деколи тижнями ходять по калюжах з власної сечі. Люди підходять раз на день, приносять кашу і воду. Тут багато диких і агресивних собак. Працювати з ними важко, забирати їх не хочуть, а приспати не можна.
Притулок в Бородянці існує 8 років. Перші роки в розрахованих на 250 собак вольєрах містилося до 600 тварин. Відсутність ветеринарної допомоги і жорстоке відношення персоналу до собак здобули закладу славу концтабору для тварин. Якщо за спійманим собакою через десять днів ніхто не приходив, нещасна тварина чекала болісна півгодинна агонія і смерть.
- Собакам кололи препарат дитилін, який блокує дихання, - говорять в притулку. - Вони відчували дикий біль і поступово задихалися, знаходячись при свідомості.
Під тиском громадськості в листопаді 2006 року в притулок відкрили доступ волонтерам. Ті почали чистити авгієві стайні (шар нечистот у вольєрах досягав 10 см!), які являли небезпеку не тільки для здоров"я тварин, але і персоналу. Крім того, волонтери почали підгодовувати собак і шукати їм нових господарів.
У червні 2007 року заступник столичного мера Ірена Кільчицка заявила, що бере під контроль вирішення проблеми бездомних тварин. Адже притулок - комунальне підприємство і знаходиться на міському балансі. Але ситуація на краще так і не змінилася. За винятком того, що тепер сюди безперешкодно і у будь-який час могли приходити волонтери.
Дійсно, економічна ситуація в країні зараз важка. Коли десятки тисяч людей втрачають роботу і заробіток, здається, не час жаліти тварин. Але від втрати співчуття до чотириногих друзів один крок до байдужості до людей.
За матеріалами Комсомольська правда, Webefir.com
Коментарі
5