В законодавстві України закріпили курс на вступ в НАТО. Але Альянс і раніше усвідомлював це наше бажання.
Про це пише у "Фейсбук" дипломат Богдан Яременко.
"НАТО неодноразово на різних рівнях приймало політичні заяви чи рішення, в яких відзначається чи вітається намір України вступити до Альянсу. Але зараз Україна не може цього зробити. Кожна з країн НАТО повинна схвалити рішення Альянсу запросити Україну до членства. Попри те, що в НАТО офіційно проводиться політика "відкритих дверей" там завжди було щонайменше кілька держав, які з тих чи інших причин не були готові підтримати прагнення України до членства в Альянсі", - вважає експерт.
На його думку, зміни в Конституцію не змінять позиції цих держав.
"Вони обумовлені не тим, що не розуміють намір України, а тим, що вони або не вважають вступ України в НАТО відповідним потребам власної нацбезпеки і оборони, або не вважають Україну готовою до членства.
Запропоновані президентом України зміни до Конституції не є частиною вимог, що готують Україну до вступу", - наголошує Богдан Яременко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада просить НАТО до кінця 2019-го підготуватися до вступу України
За його словами, це частина виборчої технології президента Порошенка.
"Вона не має нічого спільного із забезпеченням інтересів України в сферах безпеки, оборони і зовнішньої політики. При цьому президент, Верховна Рада і Кабмін не виконують велику частину офіційних зобовязань в рамках річної національної програми співробітництва з НАТО", - додає дипломат.
7 лютого Верховна Рада закріпила у Конституції курс України на Європейський союз та НАТО. За це проголосували 334 народних депутати.
Коментарі
1