четвер, 19 грудня 2024 09:57

Бронювання не захищає від затримання працівниками ТЦК - нардеп розповів про нову тенденцію

Бронювання не захищає від затримання працівниками ТЦК - нардеп розповів про нову тенденцію
В Україні фіксують випадки затримання заброньованих військовозобов'язаних. Фото: armyinform.com.ua

Інколи у ТЦК з'являються претензії навіть до тих, хто має підтверджене бронювання.

Зокрема, на Закарпатті, Харківщині та в Одесі були випадки, коли військовозобов'язаних, які мають бронювання та його підтвердження у паперовому вигляді, затримали та доправили у ТЦК. Про це у Facebook написав член парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

Пізніше деяких із цих чоловіків відвезли у військову частину, а вже після з'ясування обставин повернули до ТЦК.

"До мене як члена комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки надходить багато звернень як від громадян так і від організацій щодо протиправних дій ТЦК та СП. Змушений констатувати, що намітилась нова тенденція - працівники ТЦК примусово мобілізують працівників, які мають при собі документи, які підтверджують їх бронювання. Аргументація завжди подібна - дані відсутні в системі "Оберіг", а паперові документи не визнаються", - написав нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Принцип воюй або працюй - Шмигаль про зарплатний критерій для бронювання

Як приклад він, зокрема, навів затримання працівників компанії-провайдера, коли вони повертались із робіт на Харківщині.

"29 жовтня 2024 року бригада провайдера поверталась з робіт на лінії з міста Богодухів Харківської області на службовому автомобілі та, як потім з'ясувалось, були зупинені працівниками Слобідського РТЦК та СП, які не представлялись, були в балаклавах. При перевірці військово-облікових документів були пред'явлені документи, які у встановленому порядку підтверджували наявність бронювання. Проте, двох працівників було затримано, доставлено у приміщенні Слобідського РТЦК та СП м. Харків, у них відбирались мобільні телефони. На одного з працівників було накладено штраф в сумі 17 тис. грн, який потім було скасовано, як неправомірний. Працівників відпустили", - написав Федієнко.

У випадку, який стався на Закарпатті, уповноваженим особам знадобилось три дні, щоб перевірити наявність бронювання, яке мав військовозобов'язаний. При цьому він пред'явив паперовий документ. За цей час чоловіка встигли повозити по декількох військових частинах.

Окрім того, в Одесі чоловік, який теж мав бронювання, утримувався в ТЦК понад два тижні.

Нардеп публічно звернувся до ДБР, щоб правоохоронці дали правову оцінку таким діям.

У коментарі ТСН.ua в Міноборони України відповіли, що такі ситуації можуть статись, якщо дані про особу не синхронізувались з реєстрами.

"Військовозобов'язаний, якщо бачить, що відповідної інформації про нього немає в електронному вигляді, повинен звернутись з паперовими документами до ТЦК для вирішення питання", - уточнили у відомстві.

Водночас адвокат Роман Сімутін, який спеціалізується на питаннях мобілізації, підкреслює, що паперовий документ ігнорувати неприпустимо.

"Паперовий документ є дійсним з точки зору чинного законодавства. Якщо інформація про бронювання не внесена в електронний реєстр - це не провина військовозобов'язаного", - сказав він.

Кабінет міністрів нещодавно додав в перелік для бронювання нові професії. Йдеться, зокрема, про протезистів. Нові правила почали діяти в грудні.

До переліку професій, представники яких можуть бути заброньовані, додали протезистів-ортезистів, техніків-протезистів-ортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів та механіків протезно-ортопедичних виробів.

Зараз ви читаєте новину «Бронювання не захищає від затримання працівниками ТЦК - нардеп розповів про нову тенденцію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути