Нова угода про Brexit не суттєво відрізняється від попередньої, говорить Gazeta.ua експерт-міжнародник Українського інституту майбутнього Ілія Куса, 25 років.
"ЄС відмовився починати переговори з Джонсоном з нуля, тому за основу взяли угоду, яку готувала колишня перм'єрка Тереза Мей. Головна зміна завдяки якій нову угоду дійсно може підтримати парламент, стосується ірландського питання. У новому документі Британія пішла на поступки Євросоюзу. 31 жовтня усе Сполучене Королівство виходить з ЄС і там починається перехідний період до 31 грудня 2020 року. Північна Ірландія формально, як частина Британії, теж виходить з Євросоюзу, але залишається у митному союзі. Де-факто зберігає економічні та митні зв'язки з континентальною Європою. Тому не буде кордону між нею та Ірландською Республікою. Раніше Лондон був проти такого сценарію, розглядав його, як загрозу національному суверенітету. Мовляв, це може стати прецедентом, щоб Уельс та Шотландія теж захотіли особливого статусу", - вважає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС і Британія погодили угоду про Brexit
За її словами, Борис Джонсон зараз має один шанс.
"Не зможе, як його попередниця, кілька разів переглядати документ про Brexit. ЄС чітко дав зрозуміти, що більше не даватиме Лондону жодної відстрочки. Мовляв, або виходите 31 жовтня, або полишаєте цю ідею", - додає експерт.
Європейський Союз та Велика Британія погодили нову угоду про Brexit. Вона почне діяти з 31 жовтня і тоді Сполучене королівство вийде з ЄС.
Коментарі