Кадровий менеджер Артем Давидюк із Києва за минулий тиждень знайшов роботу для 12 біженців з Краматорська на Донеччині.
"Понад два місяці до мене зверталися ті, хто втратив роботу на Донеччині та Луганщині і перебрався жити у столицю, - розказує Давидюк. - Мав чотири заявки від сантехніків. Влаштував у дві приватні контори. Знайшов місце для маркетолога і юриста, трьох запросили працювати менеджерами в інтернет-магазин, двом жінкам знайшов роботу касирами у супермаркеті".
За словами менеджера, найважче знайти роботу робітникам, яким за 40.
"42-річному чоловікові, колишньому шахтарю, підшукав роботу охоронцем на автостоянці. Відмовити йому не міг. Без дружини виховує двох дітей, - пояснює Артем. – Але не всі одразу погоджуються на роботу, яку пропоную. Будь-ким працювати не згодні. Усі хочуть залишитися у столиці. Переїжджати у регіони, де пропонують і житло, і роботу погоджуються одиниці".
Переселенці вимагають високих зарплат і більшість запропонованих вакансій ігнорують.
"На днях приходить жінка років 30, - говорить кадровик. - У Донецьку була торгівельним представником. Просить знайти їй роботу по спеціальності. Пропонували йти торгівельним представником по квасу, каві і чаю, кондитерських виробах. А вона вперлася рогом: хочу торгувати або ковбасами, або хімією. Але зараз таких вакансій нема і найближчим часом не буде. Бо люди у цих сферах рідко звільняються. З таким підходом роботу буде шукати два роки. Видно, що робота для них не на першому місці".
Більшість шукають тимчасовий підробіток, планують повернутися додому.
"У багатьох проблеми з документами, - зауважує Артем. – Трудові книжки залишилися на сході, з попереднього місця роботи не звільнився кожен третій. Багатьом за три місяці не виплатили зарплати. І чи повернуть, не відомо. По "білих" працювали одиниці. З більшістю розраховувалися конвертами".
Є працедавці, які у такий скрутний час ризикують, розширяються і створюють місця під біженців.
"Зараз працівників готові прийняти на фермерські господарства і в аграрний сектор на збір урожаю, - пояснює кадровик. - Але така робота біженців не влаштовує зарплатою і необхідністю покинути столицю".
Коментарі