"Ми поставили маячки. Спочатку все було нормально, тріщини були маленькі. А коли почали будувати вихід з метро, забивати палі, ці тріщини розширились," – розповідає заступник директора Національної бібліотеки ім. Вернадського Віктор Василюк.
За словами Василюка, він запросив до бібліотеки головного інженера "Київметробуду". Останній погодився. Пройшовся, подивився і поїхав. А через два дні перетелефонував і повідомив, що тріснуте приміщення – не їх провина, а бібліотека просто хоче зробити ремонт за кошти підприємства.
Начальник прес-центру "Київметробуду" Валентин Кейбис теж заявляє, що будівництво метро не має ніякого відношення до тріщин бібліотеки: "Їх обвинувачення необґрунтовані. Вони голослівні. От коли будуть результати експертизи – тоді й побалакаємо".
У свою чергу керівництво бібліотеки, заявило, що якщо експертиза доведе, що винен Метробуд, на нього подадуть до суду.
Національна бібліотека ім. Вернадського - найбільша в Україні і входить до числа десяти найбільших національних бібліотек світу. Щодня бібліотеку відвідують близько 2-2,5 тис. осіб. У фондах 27-поверхового комплексу - близько 15 мільйонів одиниць зберігання. Тут знаходяться одне з найбагатших зібрань стародавніх пам`яток слов`янської писемності, рукописних книг XI - XVIII ст., історичних документів XVI - XVIII ст. і навіть славнозвісне "Пересопницьке Євангеліє" XVI ст., на якому присягають Президенти України під час інавгурації, повідомляє УНІАН.
Коментарі
2