Ексклюзиви
Середа, 18 лютого 2009 11:49

Банки отримали право відбирати закладені квартири без суду

Банки отримали право відбирати закладені квартири без суду
Міністерство юстиції визнало законним позасудове вилучення банками заставного майна в іпотечних позичальників.

У вівторок Мін"юст відкликав роз"яснення для громадян щодо примусового стягнення майна, що є предметом іпотеки, від 23 грудня 2008 року.

У роз"ясненні говорилося, що "примусове стягнення предмета іпотеки (або застави) можливе тільки на підставі рішення суду".

Тепер же міністерство, посилаючись на зміни в закон "Про іпотеку", внесені 14 січня законом "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі і житлового будівництва", повідомило: застереження про задоволення вимог іпотекотримача, що міститься в іпотечному договорі, прирівняно за правовими наслідками до окремого договору між боржником і банком про задоволення вимог банку.

Це дозволяє кредитним установам вилучати в позичальників заставні квартири при порушенні ними умов договору без рішення суду. "Раніш Мін"юст був на боці позичальників, хоча банки могли вилучати застави по праву підпису нотаріуса. Тепер банки зможуть вилучати в позасудовому порядку",– пояснив керуючий партнер юрфірми "Лавринович і партнери" Максим Лавринович.

Банкіри кажуть, що причини для вилучення застави в різних банках різні, але основна – прострочення платежів по кредиту.

"Причинами вилучення застави є невиплати, прострочення по кредиту протягом тривалого терміну і погіршення фінансового становища позичальника. Якщо позичальник не може або не хоче повертати кредит, банк робить усе можливе, щоб вилучити заставу",– сказав заступник голови правління Укрсиббанку Тарас Кириченко.

Як правило, банк починає процедуру стягнення застави при простроченні терміном у 90-120 днів. "У договорах прописано, що у певних випадках клієнт дає банку право стягнення заставного майна. Причина – коли в клієнта виникає прострочення за боргом",– відзначає начальник управління розвитку продуктів для приватних клієнтів ОТП Банку Олексій Руднєв.

"Якщо він не заплатив, через тиждень ми йому дзвонимо і нагадуємо про це. Якщо платежі не надходять, ми запрошуємо його в банк і вирішуємо проблему, наприклад пропонуємо реструктуризувати борг, щоб щомісячні платежі були менші. Якщо він не хоче або не може, банк починає процедуру вилучення застави", - відзначив він.

Опитані банкіри відмовилися прокоментувати, чи будуть вони тепер частіше вилучати заставне майно в клієнтів. Слід зазначити, що позасудове вилучення застави залишає позичальникові право заперечити таке рішення банку в суді.

"Позичальник має право заперечити дії банку в суді. Вилучення застави – це тривала процедура, що вимагає участі нотаріуса, банку, БТІ. У позичальника є час довідатися про це і оскаржити дії банку в районному суді за місцем знаходження банку шляхом заборони на реалізацію майна. Але успіх справи буде залежати від своєчасності подачі позову в суд і нюансів в умовах іпотечного договору",– розповів Лавринович, пише Комерсант-Україна.

Зараз ви читаєте новину «Банки отримали право відбирати закладені квартири без суду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46951
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода