90% евакуацій поранених в зоні АТО здійснюються бойовими вертольотами, так як у армії відсутні спеціалізовані медичні вертольоти. Крім цього військовим бракує і броньованого санітарного автотранспорту.
Про це сьогодні на брифінгу заявив Віталій Андронатій директор військово-медичного департаменту Міністерства оборони
Військові замовили санітарні бронемашини на українських заводах ,але поки їх не склали користуються неброньованими санітарними авто та швидкими допомогами, які виділили у міністерстві оборони.
"Просування вже є, зараз проходить державні випробування медичний БТР-4, які виготовляються на заводах броньовані автомобілі, які можуть захистити і персонал, і поранених. Некоплект санітарних машин у військах в мирний час становив 560 авто, а зараз у кілька разів більше", - розповів Андронатій.
Також, він розповів ,що підрозділи повністю забезпечують медикаментами та кровоспинними препаратами. Проблеми є тільки у підрозділах .які знаходяться у оточенні.
"Є комплект медикаментів, які поставляються у військові частини згідно з нормативами, допомагають і волонтери, тому в деяких підрозділах утворився такий запас медикаментів, що коли я дзвоню начмеда 72-ї бригади і питаю, як у нього стан забезпечення, то чую у відповідь: Будь-яка районна лікарня позаздрить", - розповів директор департаменту.
Нагадаємо, на львівській митниці стоїть санітарний вертоліт Ка 226, якого купили ще у 2008 році. Сьогодні належить Львівській одлбдержадміністрації. Знаходиться на площадці зберігання у запакованому вигляді. Для того щоб його зібрати потрібно 750 - 760 тисяч доларів. Вертоліт може перевозити до 6-ти пасажирів і кілька нош із медичним обладнанням.
Коментарі