Археологи знайшли в британському графстві Херефордшир загадкові останки давньоримської жінки. Дослідники підозрюють, що багата і фізично сильна жінка за життя була гладіатором. Відомо, що успішні гладіатори користувалися в Римській імперії повагою і заробляли великі гроші.
Учені проводили розкопки у передмісті давньоримського селища, що поблизу Кенчестеру. Жінка була похована в дерев'яній труні, обробленій залізними обручами. Дерево не збереглося, але залишилися металеві деталі. Вочевидь, жінка займала високе положення в суспільстві, саме для її поховання виготовили таку розкішну по тим часом труну.
Судячи по кісткам рук і ніг, а також слідам сухожиль, можна було б подумати, що в похованні - останки, що належали вельми кремезному чоловіку, сказав керівник археологічного проекту Робін Джексон. Але такі ознаки, як форма тазу і голови, ясно свідчать про те, що перед археологами відкрилися останки саме жінки, пояснив він.
"Це була досить майстерно зроблена і, напевно, дуже дорога труна, але при цьому людина, похована у ній, схоже, займалася в житті важкою фізичною працею", - спантеличений археолог. При похованні труну встановили на насип із гравію, залишили біля нього шматок яловичини і котел.
Незвичайним було також і місце поховання - не на кладовищі, розташованому на околиці поселення (як того вимагав закон у Давньому Римі), а в його передмісті.
Мало що було відомо про передмістя римського селища, яке виросло при дорозі, що прокладена римлянами від Кенчестера в східному напрямку. Але, за попередніми даними, основні етапи розвитку припали на II-III століття нашої ери, а чисельність і щільність населення там була значно вищою, ніж раніше вважали.
Вже отримано великий обсяг інформації, і археологи очікують до кінця липня отримати докладне уявлення про природу і розвиток цього давньоримського поселення.
Коментарі
1