Другий Святвечір християни східного обряду відзначають 18 січня у переддень Водохреща. У народі його також називають "голодна кутя" і "голодний вечір". На столі сьогодні мають стояти лише пісні страви, адже віруючі тримають піст. Центральною стравою є кутя.
Святвечір перед Водохрещем повторює основні обряди Святвечора перед Різдвом, але він скромніший, звідси і назва "голодний". Подають 7 страв: кутю, рибний борщ, галушки, смажену рибу, капусту, горох і узвар. Без м'яса і алкоголю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як на Водохреще наворожити собі судженого: 9 способів
18 січня у храмах відбувається святкове богослужіння, а також здійснюється велике освячення води, яку слід першою споживати під час Святої вечері та з молитвою кропити нею всіх членів сім'ї, подвір'я, домівку, криницю, свійських тварин. Ця вода має таку ж цілющу силу, як і вода, що освячується на Водохреще. Вона не псується протягом року. Люди вірять, що лікує тілесні і духовні хвороби.
Не можна лихословити, виносити щось з оселі, позичати гроші та прати.
19 січня відзначатимуть Богоявлення або Хрещення Господнє.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страви на Другий Святвечір: 4 легкі рецепти
Традиційну страву, яку українці готують до пісного столу, впевнено можна назвати суперфудом. Так вважає Уляна Супрун. У себе на Facebook радить, як корисно приготувати кутю.
Коментарі