У службах порятунку тварин збільшується кількість заявок на порятунок кажанів, які залітають до квартир.
Як поводитися в таких ситуаціях люди не знають, лякаються і шкодять самим червонокнижним, - пише ТСН.
Серед ночі квартира Марії та Світлани раптово перетворилася на притулок відразу для трьох кажанів. Дівчата будили знайомих, ловили мишей, дзвонили пожежникам, поки все ж таки не знайшли номер телефону служби порятунку тварин. "За півгодини прийшов рятувальник і врятував кажанів, точніше, нас від кажанів", - кажуть жінки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун порадила, як вберегти себе від небезпечних хвороб влітку
Рятувальники виклали в мережу відео з порадами, як не нашкодити передусім самим кажанам. Користувачі у відповідь почали постити своє відео, бо кажанчики у київських квартирах - часті гості.
Кажанам і самим нелегко – вони з найчутливіших до змін довкілля. І дуже вразливі - занесені у Червону книгу. Але й для людини вони не завжди безпечні – можуть переносити сказ, Еболу та інші смертельні інфекції. Але часто їх бояться через міфи про вампірів.
У центрі реабілітації рукокрилих, який працює у Харкові, пояснюють, чому їхні вихованці потрапляють до людей дедалі частіше.
"Зараз у кажанів іде процес міграції. Вони мігрують до потенційних місць зимових сховищ. Тобто, вони обирають місця, де вони можуть проводити зиму", - розповідає співробітник центру Віктор Ковальов.
Віктор рекомендує робити як він: "Вдягти якусь рукавицю, або шкіряну, або з тканини, та спіймати кажана. Так щоб не зламати йому крила. Бажано не збивати його шваброю".
Найпростіше і найперше - відчинити балкон та вікна, вимкнути світло і зачекати годину - з великою вірогідністю кажани полетять собі геть.
Представлені фото зруйнують стереотипи про летючих мишей. З фотографій видно, що летючі мишенята люблять ніжність, тепло і молоко. А деякі кажани стали домашніми улюбленцями.
Коментарі