Адвокати колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській, яких в межах обміну передали бойовикам "ДНР" і "ЛНР", звернулися до президента Володимира Зеленського.
Адвокати закликають переглянути події Революції Гідності та дати їм "адекватну правову оцінку". Відповідне звернення Стефана Решка, Олександра Горошинського та Ігоря Варфоломеєва є у розпорядженні Громадського.
За їхніми словами, під час обміну на Зеленського та самих екс-беркутівців — Олега Янішевського, Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру — "вилилися тонни інформаційного бруду і закиди у зраді".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готовий обміняти 100 беркутівців на одного розвідника - Зеленський
"Цим звернення ми хочемо, щоб хоча б ви, шостий президент України, гарант Конституції нарешті почули нас, і ми хочемо донести свою позицію публічно. Для наших підзахисних це рішення (взяти участь в обміні — ред.) було не менш складним, ніж для вас. Ключовою обставиною, що зумовила його прийняття, було не намагання уникнути відповідальності, а неможливість добитися справедливої оцінки дій наших підзахисних з боку ГПУ та суду. Сам факт включення їх до списків на обмін підтверджує, що справа політична", — йдеться у зверненні.
Як зазначили адвокати, не всі громадяни України вважають події 2014 року Революцією Гідності і на непідконтрольній території "гостро сприймають несправедливість судового процесу" над тодішніми силовиками.
Захисники екс-беркутівців називають дискримінацією той факт, що активістів Євромайдану "звільнили від відповідальності", а натомість правоохоронцям влаштували "інквізицію".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Беркутівці наче були запрограмовані на лють: як мітинг на Майдані переріс у Революцію гідності
Адвокати вважають, що у Зеленського, який "певно" спостерігав за розстрілами на Майдани через ЗМІ, й у більшості людей "склалося певне упередження" щодо тих подій.
Самі Решко, Горошинський та Варфоломеєв упевнені, що Революція Гідності була державним переворотом, а політики, які після нього прийшли до влади, упродовж 5 років "систематично героїзували Майдан та дискредитували всю правоохоронну систему країни".
Адвокати поскаржились, що за ці роки влада зустрічалася з родинами загиблих активістів, але ігнорувала родини потерпілих та загиблих міліціонерів.
"В основі справи Майдану лежить політична складова, оскільки ці події стали приводом для зміни політичної влади в країні у спосіб, не передбачений Конституцією, а тому і вирішення справи Майдану в політичному сенсі лежить в наданні правильної оцінки подій лютого 2014 року суспільством, з юридичної точки зору — в адекватній правовій оцінці, яка полягає у корекції обвинувачення наших підзахисних, або оголошення амністії всім учасникам протистояння подій 2014 року, в тому числі працівникам правоохоронних органів. Цим треба нарешті підвести риску та перестати ділити країну на Майдан та анти Майдан", — йдеться у зверненні.
У зв'язку з цим адвокати вважають, що підставою для обміну екс-беркутівців стали "безвихіддя та безнадія". Тому вони просять Зеленського "дати сигнал до чесної оцінки подій 20.02.2014".
29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими "ДНР" і "ЛНР". З полону бойовиків повернулися 76 українців.
У межах обміну Україна зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській.
Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.
Коментарі