Нинішній ядерний арсенал США налічує майже 10 тис. боєголовок. З такою оцінкою виступили на сторінках журналу Bulletin of the atomic scientists співробітник Федерації американських учених Ханс Крістенсен і його колега з Ради із захисту природних ресурсів Роберт Норріс.
За їхніми даними, боєголовки зберігають на 18 об"єктах, розташованих на території 12 штатів і 6 іноземних держав.
- Через 15 років після закінчення холодної війни на базах по всіх США - від Джорджії на Атлантичному узбережжі до Вашингтона на Тихоокеанському побережжі - як і раніше знаходяться тисячі боєголовок. Арсенал істотно скоротився, але все ще залишається дуже великим, - прокоментував публікацію доповіді Норріс, який займається питаннями ядерних озброєнь.
У середині 1980-х років, вказують експерти, на базах у 26 штатах зберігалися 14 тис. боєголовок, ще 6 тис. - на базах США і НАТО за кордоном і додатково 4 тис. - на кораблях ВМС США в морі.
Як вказують експерти, на даний час Військово-повітряні сили розпоряджаються 62% всіх ядерних боєзарядів, які складують на 7 базах у США і 8 базах в Європі та Азії. Приблизно 400 боєголовок знаходяться в Бельгії, Великій Британії, Німеччині, Італії, Нідерландах і Туреччині. Флоту передали інші 38% боєголовок.
Найбільший склад боєголовок - 2364 - розташований на базі ядерних субмарин у Бангорі (штат Вашингтон). На аналогічній базі на Атлантиці - Кінгс-бей (штат Джорджія) зберігають 1364 боєголовки. Ще 1900 боєголовок розміщено під землею на авіабазі Кертленд в Альбукерці (штат Нью-Мехіко).
Проте наведені американськими вченими дані різко розходяться з офіційною інформацією, яку надає Держдепартамент США.
Як повідомило відомство в квітні цього року, за станом на 1 січня 2006 року США володіли 5966 ядерними боєголовками, тоді як у Росії було 4399 зарядів.
Згідно з тими даними, у США - 550 пускових установок ракет Minutemen-3 і Peacekeeper (всього 1700 ракет). Підводні ракетоносці мають 432 пускових шахти для ракет Trident-1 і Trident-2 (3168 боєголовок).
А раніше в березні американський журнал Foreign Affairs опублікував статтю, в якій аналітики США заявили, що Америка повернула собі ядерну монополію, якою вона володіла в 40-х роках. Модель ядерної заборони більше не працює, вважають експерти журналу Foreign Affairs. Російські військові експерти назвали тези, що містяться в статті Foreign Affairs провокаційними і перебільшеними, повідомляє NEWSru.
Коментарі