Російські окупанти безжально б'ють ракетами та дронами-камікадзе по житлових будинках та інших об'єктах України, де знаходяться цивільні.
То ж допоки в країні війна, важливо розуміти, що ніхто не перебуває у безпеці.
Про всяк випадок варто знати, що робити, якщо ви опинилися під завалами. Рятувальники ДСНС України надали поради, що робити у разі обвалу будівлі.
Алгоритм дій
Не намагайтеся звільнитися, розбираючи завали. Краще знайдіть вільне місце, куди можна переміститися. А якщо поруч є гострі предмети - слід спробувати відсунути їх.
За можливості треба закрити органи дихання тканиною, в ідеалі зволоженою. Так мінімізуєте потрапляння пилу в ніс та рот.
Спробуйте подзвонити до служби порятунку. Якщо поруч є телефон, варто набрати поліцію за номером 102, рятувальників - 101 або екстрену службу за номером 112. Розкажіть їм, де ви опинилися під завалом, скільки поверхів має будівля та скільки поруч з вами людей. Але коли стається обвал, рятувальники вже про нього знають та якомога швидше виїжджають його розбирати.
Подавайте сигнали, що ви живі. Світіть ліхтариком, стукайте по трубах і батареях. Прислухайтесь до дій рятувальників. Бригада час від часу зупиняє усі роботи по розбору, щоб створити "хвилину тиші" й намагається почути людей, які могли опинитися під завалами. Саме в цей момент слід якомога голосніше кричати та подавати сигнали, щоб рятувальники знали, де ви знаходитеся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як уберегтися від балістичних ракет, коли є лише кілька хвилин
Намагайтеся перебувати якомога довше у свідомості: можна читати вірші, співати пісні.
Не "підсвічуйте" собі вогнем. Це може призвести до вибуху.
Що робити, якщо кінцівку притиснуло уламком будинку
Якщо частину тіла притиснуло уламком, треба одразу почати масажувати ділянку тіла поруч. Це потрібно, щоб підтримати циркуляцію крові та врятувати кінцівку.
Спробуйте допомогти іншим. Якщо ви у свідомості та можете пересуватися, допоможіть вибратися у безпечне місце дітям, жінкам, літнім людям та людям з інвалідністю.
Під час повітряної тривоги важливо дотримуватись правил поведінки. В першу чергу треба якнайшвидше пройти до найближчого укриття.
Не залишайтеся в транспорті. Треба вийти, відбігти якомога далі від дороги й там знайти можливе укриття. Не ховайтесь у під'їздах, під арками на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій.
Коментарі