пʼятниця, 13 серпня 2010 13:19

75% українців виступили проти легалізації наркотиків

75% українців виступили проти легалізації наркотиків

Більшість українців вважають наркоманію серйозною проблемою для свого міста.

Про це свідчать результати дослідження Інституту Горшеніна.

Згідно з опитуванням, 89,2% вважають наркоманію серйозною проблемою для свого міста. Не бачать у цьому проблеми 4,9% опитаних, а 5,9% відмовилися відповісти на запитання.

Також більшість українців (83,1%) заявили, що серед членів їхніх родин немає наркозалежних людей. При цьому 11,6% опитаних заявили, що в їх сім`ї є наркоман, а 5,3% відмовилися відповідати на це питання.

Більшість українців (80,2%) заявили, що ніколи не вживали наркотики. Підтвердили наявність такого досвіду лише 3,4%, а 16,4% відмовилися давати таку інформацію.

Більшість громадян України (75,1%) не згодні з тим, що слабкі наркотичні речовини не становлять небезпеки для здоров`я і можуть продаватися і вживатися як тютюн і алкоголь.

З них відповідь "точно не згоден" вибрали 46,7% респондентів, "швидше не згоден" - більш як чверть (28,4%).

У випадку, якби хтось із знайомих став наркоманом, більшість опитаних (83,7%) намагалися б допомогти йому подолати наркотичну залежність.

12,4% респондентів заявили, що спілкуватимуться з цією людиною, як і раніше, а 8,4% респондентів повідомили б про такого знайомого в правоохоронні органи.

5,7% вважають за краще припинити спілкування із знайомим-наркоманом, і така ж кількість опитаних (5,7%) обрали відповідь "інше" на дане питання.

Понад половина громадян України (54,7%) вважають, що кількість наркозалежних людей можна зменшити шляхом посилення контролю над продажем нарко- і психотропних препаратів.

Менш як третина (30,2%) виступили за посилення кримінальної відповідальності; 28,6% - за примусове лікування наркоманів, а 17,2% пропонують посилити пропаганду здорового способу життя.

Майже кожен десятий респондент (9,1%) вважає, що легалізація легких наркотиків скоротить кількість наркоманів, 6,7% переконані, що зменшити їх кількість неможливо, а 5,9% опитаних вважають, що ситуацію може поліпшити толерантне ставлення до наркозалежних.

Важко відповісти на це запитання 3,2% громадян.

Більшість українців (73,5%) вважають недостатніми заходи, що їх вживають правоохоронні органи для боротьби з наркоманією.

З них 42,4% відповіли "точно ні" на це запитання, 31,1% – "швидше ні".

При цьому 22,5% громадян вважають, що правоохоронні органи роблять достатньо для боротьби з наркоманією. З них "швидше так" на запитання відповіли 13,3% опитаних, "точно так" – 9,2%. Важко відповісти на це запитання - 4,0% респондентів.

Більшість респондентів (75,2%) вважають, що правоохоронним органам слід посилити боротьбу з незаконним оборотом наркотиків.

З них 41,8% вибрали відповідь "швидше так", а 33,4% – "точно так" на це питання.

Вважають, що в посиленні діяльності правоохоронних органів в цьому напрямі необхідності немає, 17,6% респондентів. З них 11,2% відповіли "швидше немає" на це питання, а 6,4% - "точно немає". Важко відповісти 7,2% українських громадян.

Інститут Горшеніна проводив телефонне опитування на тему "Наркоманія в Україні" з 9 по 11 серпня.

Загалом відповідно до випадкової вибірки було опитано 800 респондентів у віці від 16 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі.

Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,8%.

Нагадаємо, Україна лідирує в Європі за наркотизацією

УНІАН

Зараз ви читаєте новину «75% українців виступили проти легалізації наркотиків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути